Usługa dostawy energii cieplnej do budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 9A na czas nieokreślony od 01.10.2025 r.

SĄD OKRĘGOWY W KALISZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00505023
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00505023/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-10-30 09:44
Lokalizacja
Kalisz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d9b56d10-1a03-4af9-bdba-97132699397a
Identyfikator
6181350763
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD ENERGETYKI CIEPLNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOstrzeszów, PL · lot 0
206 147,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00505023 z dnia 2025-10-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Usługa dostawy energii cieplnej do budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 9A na czas nieokreślony od 01.10.2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SĄD OKRĘGOWY W KALISZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000570625

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wolności 13

1.5.2.) Miejscowość: Kalisz

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kalisz.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalisz.so.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


sąd powszechny - sprawowanie wymiaru sprawiedliwości

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa dostawy energii cieplnej do budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 9A na czas nieokreślony od 01.10.2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9b56d10-1a03-4af9-bdba-97132699397a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00505023

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00136656/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Dostawa energii cieplnej do budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 9A na czas nieokreślony od 01.10.2025 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00426560

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: Postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit a ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z art. 305 pkt 1 cyt. ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14.
Uzasadnienie faktyczne: Na obszarze miasta Kalisza usługa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę. Ponieważ obiekt jest podłączony do sieci i urządzeń stanowiących własność wykonawcy, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. OSTRZESZÓW z siedzibą w Ostrzeszowie jest jedynym wykonawcą mogącym świadczyć niniejszą dostawę.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 167599,20 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dostawy energii cieplnej na potrzeby Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.
2. Przedmiotem zamówienia jest dostawy energii cieplnej dla budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie: ul. Zamkowa 9A, 63-500 Ostrzeszów, obejmująca swym zakresem przesył, dystrybucję oraz sprzedaż energii cieplnej.
3. Punkt poboru: ul. Zamkowa 9A, 63-500 Ostrzeszów, Grupa taryfowa: SWI, zamówiona moc cieplna: 0,050000 MW

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 206147,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 206147,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 206147,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5140132773

7.3.3) Ulica: Kąpielowa 5

7.3.4) Miejscowość: Ostrzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 63-500

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 206147,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

2025-10-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy