Zakup i montaż agregatów prądotwórczych na potrzeby Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie ul. Szczęśliwicka 36
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00506910
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00506910/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-10-30 14:46
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e92aee5a-68af-481b-bc83-f6b1ccdf65a0
- Identyfikator
- 5261771472
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00506910 z dnia 2025-10-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i montaż agregatów prądotwórczych na potrzeby Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie ul. Szczęśliwicka 36
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010202670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szczęśliwicka 36
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-353
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpzlo-ochota.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpzlo-ochota.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/11758471.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i montaż agregatów prądotwórczych na potrzeby Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie ul. Szczęśliwicka 362.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e92aee5a-68af-481b-bc83-f6b1ccdf65a0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00506910
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027906/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Dostawa wraz z montażem i podłączeniem 2 agregatów prądotwórczych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-2511-21-GK/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 583000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch kompletnych, fabrycznie nowych wolnostojących agregatów prądotwórczych o mocy 80 i 160 kVA zasilanych silnikiem wysokoprężnym.
2. Wyznaczenie miejsca lokalizacji w uzgodnieniu z Zamawiającym spełniającego wszystkie wymogi prawem i przepisami określone, uwzględniające typ i specyfikację obiektu.
3. Opracowanie dokumentacji wykonawczej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uzgodnień.
4. Po akceptacji Zamawiającego:
wykonanie fundamentu/podbudowy, wraz z posadowieniem i montażem agregatów, uruchomieniem, odbiorem i uzgodnieniem awaryjnego źródła zasilania z dostawcą energii. Poprzez montaż i uruchomienie, rozumie się wykonanie kompletnych, niezbędnych okablowań, instalacji, czynności
towarzyszących (np. odtworzeń po montażowych), montażu-budowy układu SZR oraz wszystkich innych czynności nie wymienionych, a koniecznych do zasilania (z automatycznym układem przełączania SZR) wskazanego układu odbiorczego.
5. Uprzedni demontaż istniejącego zespołu prądotwórczego wraz z infrastrukturą instalacyjną w lokalizacji przy ul. Szczęśliwickiej 36
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu Oferta nr 2 z najniższą ceną została odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 8 ustawy Pzp, Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny. Zamawiający nie ma możliwości wyboru spośród pozostałych ofert, gdyż w przypadku Oferty nr 3 wybranej jako najkorzystniejsza, Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy a cena kolejnej Oferty nr 1 niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający, działając zgodnie z przepisem art. 260 ust. 1 oraz ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.), w dalszej treści zwana „Ustawą”, zawiadamia o unieważnieniu postępowania.Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 263 w związku z art. 255 pkt. 3 Ustawy.
Uzasadnienie faktyczne: W postępowaniu Oferta nr 2 z najniższą ceną została odrzucona zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 8 ustawy Pzp, Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny. Zamawiający nie ma możliwości wyboru spośród pozostałych ofert, gdyż w przypadku Oferty nr 3 wybranej jako najkorzystniejsza, Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy a cena kolejnej Oferty nr 1 niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
| 2025-10-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |