Modernizacja poziomów instalacji ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji w budynku głównym Szpitala Miejskiego w Toruniu na potrzeby zapewnienia ciągłości dostaw wody i bezpieczeństwa sanitarnego

Gmina Miasta Toruń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00508172
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00508172/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-31 10:37
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-01adf157-7454-42e7-930e-9b2cc43670f2
Identyfikator
8790001014
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne hydrauliczne

Wykonawcy

1 przyznane

ENDARRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBydgoszcz, PL · lot 0
499 385,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00508172 z dnia 2025-10-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja poziomów instalacji ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji w budynku głównym Szpitala Miejskiego w Toruniu na potrzeby zapewnienia ciągłości dostaw wody i bezpieczeństwa sanitarnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Toruń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118856

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wały Gen. Sikorskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.switkowska@med.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.torun.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-01adf157-7454-42e7-930e-9b2cc43670f2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja poziomów instalacji ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji w budynku głównym Szpitala Miejskiego w Toruniu na potrzeby zapewnienia ciągłości dostaw wody i bezpieczeństwa sanitarnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01adf157-7454-42e7-930e-9b2cc43670f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00508172

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00375528

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 52/2025/SSM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 563147,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wymianie poziomów instalacji ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji w budynku głównym Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu. Zakres obejmuje w szczególności: demontaż istniejących instalacji, montaż nowych rurociągów z tworzyw sztucznych i stali ocynkowanej wraz z armaturą, wykonanie izolacji termicznej, roboty budowlano-wykończeniowe, próby szczelności, płukanie i dezynfekcję instalacji oraz prace porządkowe. Realizacja robót będzie prowadzona etapowo, z zachowaniem ciągłości dostaw wody i wymagań sanitarno-technicznych obowiązujących w obiektach ochrony zdrowia.

Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w całości nie zostały mu przyznane.

1.2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ czyli Opis Przedmiotu Zamówienia sporządzony dla realizacji zadania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 499385,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 512996,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 499385,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENDARRO Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213808562

7.3.3) Ulica: Gdańska 99/1

7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz

7.3.5) Kod pocztowy: 85-022

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499385,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30
2025-10-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane