Remont drogi gminnej wewnętrznej nr 453 oraz 123/1 ulica Wiśniowa w Olszynach

Gmina Piątnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00508675
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00508675/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-10-31 12:13
Lokalizacja
Piątnica Poduchowna, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a6208bc-c05e-4279-ae81-1ad1ba09216a
Identyfikator
7182032847
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty w zakresie nawierzchni drógUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPRUSZKÓW, PL · lot 0
535 659,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00508675 z dnia 2025-10-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej wewnętrznej nr 453 oraz 123/1 ulica Wiśniowa w Olszynach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piątnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669973

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stawiskowska 53

1.5.2.) Miejscowość: Piątnica Poduchowna

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-421

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 862162476

1.5.8.) Numer faksu: 862182456

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.mielnicka@gminapiatnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminapiatnica.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminapiatnica.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej wewnętrznej nr 453 oraz 123/1 ulica Wiśniowa w Olszynach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a6208bc-c05e-4279-ae81-1ad1ba09216a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00508675

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021549/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Utwardzenie drogi gminnej nr 453 ul. Wiśniowa w m. Olszyny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00438787

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 536220,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi gminnej wewnętrznej nr 453 oraz 123/1 ulica Wiśniowa w Olszynach
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Remont drogi gminnej wewnętrznej nr 453 oraz 123/1 ulica Wiśniowa w Olszynach”.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje:
• Remont istniejącej jezdni poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej szerokości 3,5m – 4,0m o następującej konstrukcji:
- warstwa ścieralna z AC11S D50/70, kat. ruchu KR 1-2, gr. 4 cm,
- warstwa wiążąca z AC16W D50/70, kat. ruchu KR 1-2, gr. 5 cm,
- podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0-31,5 C50/30 wg PN-EN 13285 stabilizowanego mechanicznie grub. 22 cm.
Remont poboczy szerokości 0,50m poprzez wykonanie nawierzchni z kruszywa CNR gr. 10 cm.
• Remont istniejących zjazdów,
• Regulację wysokościową istniejących zasuw wodociągowych.

Zaprojektowano drogę o następujących parametrach:
- droga gminna wewnętrzna,
- obciążenie ruchem – KR1,
- przekrój poprzeczny szlakowy,
- szerokość jezdni bitumicznej: 3,5m - 4,0 m,
- spadek poprzeczny jezdni: jednostronny 2% (dopuszcza się korektę spadku poprzecznego warstw konstrukcyjnych jezdni ± 1% na odcinkach prostych oraz ± 2% na łukach trasy w celu dostosowania do istniejącego ukształtowania terenu),
- pobocza z kruszywa CNR, szer. 0,50m o spadku poprzecznym 8%,
- odwodnienie powierzchniowe.

UWAGA:
Szczegółowy zakres rzeczowy został określony w załączonej do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) kompletnej dokumentacji projektowej. Załączony przez Zamawiającego przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i nie jest dokumentem podstawowym do ustalenia ceny ofertowej. Nieujęcie w wycenie jakiejkolwiek pozycji nie będzie upoważniało Wykonawcy do dochodzenia zapłaty za jej wykonanie. Wykonawca powinien przeanalizować wszystkie zapisy zawarte w dokumentacji i przygotować ofertę cenową w oparciu o własną analizę. Załączony przedmiar nie stanowi podstawy do późniejszego rozliczenia umowy – umowa jest ryczałtowa tj. jej cena nie podlega zmianie w trakcje realizacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 535659,45 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 651559,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 535659,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210421928

7.3.3) Ulica: PARZNIEWSKA

7.3.4) Miejscowość: PRUSZKÓW

7.3.5) Kod pocztowy: 05-800

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

wszystkie roboty z wyłączeniem robót bitumicznych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 535659,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-10
2025-10-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane