Naprawa elementów systemu radarowego TERMA SCANTER 2001, zainstalowanych na Posterunkach Obserwacyjnych Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru polskich obszarów morskich (ZSRN)

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00512281
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00512281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-11-03 15:29
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbf046d7-d4dc-42e9-9354-f8be55d484d4
Identyfikator
5830008097
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji wojskowych systemów elektronicznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00512281 z dnia 2025-11-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Naprawa elementów systemu radarowego TERMA SCANTER 2001, zainstalowanych na Posterunkach Obserwacyjnych Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru polskich obszarów morskich (ZSRN)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190241779

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Oliwska 35

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-563

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.morski.strazgraniczna.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mosg.ezamawiajacy.pl/pn/MOSG/demand/240490/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Naprawa elementów systemu radarowego TERMA SCANTER 2001, zainstalowanych na Posterunkach Obserwacyjnych Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru polskich obszarów morskich (ZSRN)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbf046d7-d4dc-42e9-9354-f8be55d484d4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00512281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00108791/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Naprawa elementów systemu radarowego TERMA SCANTER 2001, zainstalowanych na Posterunkach Obserwacyjnych Zautomatyzowanego Systemu Radarowego Nadzoru polskich obszarów morskich (ZSRN)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00479928

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 17/ZP/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 607807,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest naprawa płyty głównej radaru TERMA SCANTER 2001 Terma - 1 szt.
Odbiór, naprawa i dostawa do magazynu Wydziału Łączności i Informatyki Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, ul. Oliwska 35 w Gdańsku płyty głównej do radaru TERMA SCANTER 2001. Radar sygnalizuje uszkodzenie poprzez komunikaty, m.in. „comm alive error”, brak jest możliwości uruchomienia radaru.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50660000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wojskowych systemów elektronicznych

4.5.5.) Wartość części: 123081,20 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Naprawa uszkodzonych modulatorów Terma do radaru TERMA SCANTER 2001 – 5 szt.
Odbiór, naprawa i dostawa do magazynu Wydziału Łączności i Informatyki Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, ul. Oliwska 35 w Gdańsku, 5 sztuk modulatorów Terma do radaru TERMA SCANTER 2001.
Radary sygnalizują uszkodzenie modulatorów poprzez komunikaty: „comm alive error”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50660000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wojskowych systemów elektronicznych

4.5.5.) Wartość części: 484726,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:

W terminie składania ofert przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia dla części 1 zamówienia wpłynęła 1 oferta, będąca równocześnie ofertą z najniższą ceną. Cena przedmiotowej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia dla części 1 zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty.

Uzasadnienie prawne:

Na podstawie art. 255 pkt 3 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 317195,35 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 317195,35 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:

Dla części 2 zamówienia nie złożono żadnej oferty

Uzasadnienie prawne:

Na podstawie art. 255 pkt 1 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli nie złożono żadnego wniosku
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2025-11-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi