Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryzglu

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BRYZGLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00512394
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00512394/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-03 16:41
Lokalizacja
Bryzgiel, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c6f50091-b6ea-4d3e-bf8c-cfe7ab28a46b
Identyfikator
8461660721
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pompy grzewczeInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychWymienniki ciepłaInstalacje słoneczneSłoneczne moduły fotoelektryczneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychAkumulatory elektrycznePrzestojowe źródła energii

Wykonawcy

1 przyznane

MS-SYSTEMY SOBOLEWSKI TWARDOWSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWABiałystok, PL · lot 0
487 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00512394 z dnia 2025-11-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryzglu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BRYZGLU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200684587

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 18/1

1.5.2.) Miejscowość: Bryzgiel

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-304

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ospbryzgiel@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.facebook.com/p/OSP-Bryzgiel-100067327992667/?locale=pl_PL

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c6f50091-b6ea-4d3e-bf8c-cfe7ab28a46b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochotnicza Straż Pożarna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działania ratowniczo-gaśnicze, ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryzglu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6f50091-b6ea-4d3e-bf8c-cfe7ab28a46b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00512394

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bryzglu.
2. Specyfikację techniczną dostaw stanowiących przedmiot zamówienia w ramach poszczególnego asortymentu określono w Załączniku Nr 6 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
3. Zakres zamówienia obejmuje zrealizowanie prac towarzyszących przedmiotowej dostawie takich jak transport sprzętu, rozładunek sprzętu, montaż, szkolenie pracowników Zamawiającego z obsługi sprzętu oraz wszelkie inne usługi dodatkowe niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia w tym m.in. serwis gwarancyjny i świadczenie usług gwarancyjnych.
4. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy - załącznik Nr 5 do SWZ.
5. Zamawiający wymaga od Wykonawcy max. 12 godzinnego czasu reakcji na zgłoszoną awarię, przez którą rozumie się czas przyjazdu serwisu do Zamawiającego na jego wezwanie oraz ustalenie przyczyny wszelkich wad i usterek. Czas reakcji na zgłoszoną awarię podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ.
6. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji, jn.:
Urządzenia:
- Panele fotowoltaiczne:
- Gwarancja produktu: min. 12 lat - okres gwarancji na panele fotowoltaiczne, podlega ocenie zgodnie z rozdz. XIX SWZ
- Gwarancja wydajności: min. 20 lat (min. 80% mocy)
- Falowniki: min. 10 lat
- Magazyn energii: min. 10 lat lub 6000 cykli
- Pompy ciepła: min. 5 lat (komplet)
- Zbiorniki: 5 lat
- Grzejniki: 5 lat
- Głowice termostatyczne: 2 lata
Roboty budowlano-montażowe:
- Gwarancja wykonawcy na roboty: min. 60 miesięcy
- Gwarancja na szczelność instalacji hydraulicznej: 5 lat
- Gwarancja na szczelność instalacji chłodniczej: 5 lat
Ponadto Zamawiający wymaga, by Wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiot umowy(tj. bez dodatkowych opłat), przez okres gwarancji, wykonywał: przeglądy techniczne i konserwacje wynikające z instrukcji zamontowanych elementów, urządzeń i wyposażenia, zgodnie z zaleceniami bądź wymaganiami ich producentów Obsługa gwarancyjna będzie pełniona w miejscu wykonania Instalacji. Koszty dojazdu obciążają Wykonawcę.
7. Organizacja prac, w tym rozmieszczenie urządzeń na obiekcie, musi uwzględniać specyfikę obiektu i wynikające stąd ograniczenia. Prace należy zorganizować tak, aby uciążliwość wykonywanych prac była najmniejsza i zapewniała bezpieczeństwo dla korzystających z nieruchomości. Niedopuszczalne jest zajmowanie przez Wykonawcę ciągów komunikacyjnych oraz stref ruchu pojazdów.
8. Wszelkie materiały, wyroby i urządzenia przeznaczone do realizacji zamówienia muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych.
9. Za montaż, instalację i przyłączenie wszystkich urządzeń, o których mowa w SWZ, poprzez uprawnionego instalatora, który zagwarantuje poprawną realizację projektu, montaż
i funkcjonowanie instalacji przy spełnieniu jednocześnie bezpieczeństwa pracy Instalacji i współpracy z siecią elektroenergetyczną odpowiada Wykonawca.
10. Wykonawca zobowiązany jest dokonać wszelkich prób i sprawdzeń, a także pierwszego rozruchu, tak aby oddać w pełni sprawną i gotową Instalację do użytkowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42511110-5 - Pompy grzewcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

42511100-2 - Wymienniki ciepła

09332000-5 - Instalacje słoneczne

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

31430000-9 - Akumulatory elektryczne

31156000-4 - Przestojowe źródła energii

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 487000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 717481,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 487000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MS-SYSTEMY SOBOLEWSKI TWARDOWSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9662169671

7.3.3) Ulica: ul. Familijna 61/1

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-157

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 487000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2025-11-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy