Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu DP 1405 S Żywiec - Lipowa - Buczkowice z DP 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w m. Lipowa

Powiat Żywiecki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00512815
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00512815/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-04 08:50
Lokalizacja
Żywiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c5e4f47-4ae2-4c02-8dfb-5409394ec50a
Identyfikator
5532526018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00512815 z dnia 2025-11-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu DP 1405 S Żywiec - Lipowa - Buczkowice z DP 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w m. Lipowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żywiecki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Żywcu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krasińskiego 13

1.5.2.) Miejscowość: Żywiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 338605000

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zywiec.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zywiec.powiat.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2c5e4f47-4ae2-4c02-8dfb-5409394ec50a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu DP 1405 S Żywiec - Lipowa - Buczkowice z DP 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w m. Lipowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c5e4f47-4ae2-4c02-8dfb-5409394ec50a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00512815

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00033883/24/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.26 Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu DP 1405 S Żywiec - Lipowa - Buczkowice z DP 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w m. Lipowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00453197

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.272.37.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniu DP 1405 S Żywiec - Lipowa - Buczkowice z DP 1455 S Pietrzykowice - Lipowa - Ostre - Twardorzeczka - Leśna w m. Lipowa.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w:
a) przedmiarze robót (pomocniczo) – Załącznik Nr 4 do SWZ,
b) szczegółowych specyfikacjach technicznych – Załącznik nr 5 do SWZ,
c) projekcie technicznym – Załącznik nr 6 do SWZ,
d) zatwierdzonym projekcie stałej organizacji ruchu – Załącznik nr 7 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, aby pracownicy fizyczni skierowani przez wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności: roboty budowlane wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia, byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W niniejszym postępowaniu została złożona jedna oferta, jednakże cena tej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. Ponadto, Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Z tego względu, Zamawiający zobowiązany był unieważnić przedmiotowe postępowanie, na podstawie art. 255 pkt 3) w zw. z art. 266 ustawy pzp.
2025-11-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane