Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzebież

NADLEŚNICTWO TRZEBIEŻ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00483315
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00483315/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-04 07:25
Lokalizacja
Tanowo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-888cbae5-2d5c-11ef-b373-0e435a8a43bc
Identyfikator
8510006827
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne w budynkachUrządzenia chłodzące i wentylacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

LAGOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
317 032,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00483315 z dnia 2024-09-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzebież

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO TRZEBIEŻ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zalesie 1

1.5.2.) Miejscowość: Tanowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-004

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 91 312 69 83

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trzebiez@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://trzebiez.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-888cbae5-2d5c-11ef-b373-0e435a8a43bc

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzebież

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-888cbae5-2d5c-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00483315

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055180/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzebież

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00414993

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie kompletnej instalacji klimatyzacji wraz z instalacją zasilającą, sterującą i odprowadzenia skroplin w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzebież w miejscowości Trzebież, Zalesie 1, działka nr ewid. 535/2, gmina Police.

Wszelkie roboty budowlane związane z ww. dostawą mają w tym przypadku charakter robót towarzyszących i niezbędnych z punktu widzenia montażu urządzeń.

Szczegółowe wymagania techniczne, eksploatacyjne oraz standardy stawiane przez Zamawiającego zostały zawarte w Szczegółowym Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ „dokumentacja techniczna”, na który składa się:
- projekt wykonawcy – branża sanitarna, instalacja klimatyzacji;
- projekt wykonawczy – branża elektryczna, instalacja elektryczna zasilania klimatyzatorów;
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – klimatyzacja;
- przedmiary robót – mające charakter pomocniczy i nie mogące stanowić wyłącznej podstawy do wyceny oferty. Ilości poszczególnych rodzajów prac wskazane w przedmiarze robót są wielkościami orientacyjnymi, a rozbieżność tych ilości w stosunku do stanu zastanego na obiekcie nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego.

Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie siedziba Nadleśnictwa Trzebież.

We wszystkich miejscach SWZ (w tym w OPZ stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ), w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Z uwagi na powyższe przyjmować należy, iż Zamawiający w każdym przypadku, o którym mowa powyżej określonym w SWZ (w tym w OPZ stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ) oznacza takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne”.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1) pkt 8) PZP.

Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.

Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot zamówienia gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, na okres min. 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych. Gwarancja stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zasady oceny ofert opisane w pkt. 16 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 317032,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489156,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 317032,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LAGOM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8522609968

7.3.3) Ulica: Santocka 39

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-083

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 317032,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2024-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy