Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza 18 w Kielcach

Gmina Kielce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00515207
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00515207/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-04 15:18
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d5e46d8-092d-492c-a28a-69416778508d
Identyfikator
6572617325
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachWindy

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW PERLAKKielce, PL · lot 0
17 970 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00515207 z dnia 2025-11-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza 18 w Kielcach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kielce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009343

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-303

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.bzp@um.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kielce.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1d5e46d8-092d-492c-a28a-69416778508d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza 18 w Kielcach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d5e46d8-092d-492c-a28a-69416778508d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00515207

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043379/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Rozbudowa i przebudowa budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza 18 w Kielcach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt: Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza 18 w Kielcach”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.1 „Infrastruktura edukacyjna” Priorytet 5 „Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego” Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00386000

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AK-IV.271.54.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 19540307,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych, zlokalizowanego w Kielcach przy ul. Langiewicza 18, na dz. nr ewid. 415/1, 415/2, 415/3, 415/4, 415/5, 415/6 obręb 0024, o warsztaty szkolne wraz z wykonaniem robót budowlano - montażowych i niezbędnej instalacji technologicznej, zagospodarowaniem terenu. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie:
1.1. robót demontażowych, wyburzeniowych oraz wzmacniających,
1.2. robót konstrukcyjno – budowlanych,
1.3. dostawy i montażu windy osobowej,
1.4. wewnętrznych instalacji sanitarnych: ciepłej i zimnej wody użytkowej, wody na cele ppoż., kanalizacji sanitarnej i technologicznej, kanalizacji deszczowej, C.O. i C.T., wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, instalację klimatyzacji, instalacji na potrzeby pomp ciepła, instalacji napowietrzania klatki schodowej, instalacji gazu wraz z aktywnym systemem bezpieczeństwa,
1.5. technologii kotłowni gazowej wraz z powietrznymi pompami ciepła,
1.6. zewnętrznych instalacji sanitarnych: zewnętrznej instalacji wody, przyłącza kanalizacji sanitarnej, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i technologicznej, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, zewnętrznej instalacji gazu,
1.7. zbiornika retencyjnego, podziemnego na deszczówkę i drogi pożarowej,
1.8. murów oporowych,
1.9. odwodnienia liniowego,
1.10. instalacji elektrycznych: oświetlenia podstawowego, awaryjnego i ewakuacyjnego, instalacji gniazd wtykowych oraz siłowej, instalacji przeciwprzepięciowej, instalacji połączeń wyrównawczych,
1.11. instalacji teletechnicznych: instalacji CCTV, LAN, instalacji kontroli dostępu pokoi hotelowych, instalacji przyzywowej - pomieszczeń dla NP,
1.12. instalacji oddymiania klatki schodowej,
1.13. instalacji odgromowej,
1.14. instalacji fotowoltaicznej,
1.15. montaż oświetlenia zewnętrznego terenu oraz zasilanie urządzeń terenowych,
1.16. zjazdu, chodników, placów i miejsc postojowych,
1.17. zabezpieczenia rurociągu światłowodowego,
1.18. wycinki, przycięcia i przesadzenia drzew w przypadku kolizji z projektowanym obiektem,
1.19. wyrównania terenu wraz z wykonaniem trawników,
1.20. tablicy informacyjnej w czasie realizacji projektu zgodnie z wytycznymi – Fundusze Europejskie. Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji, w uzgodnieniu z Zamawiającym
2. Szczegółowy zakres robót i warunki realizacji określają:
2.1. dokumentacja projektowa sporządzona przez jednostkę projektową: BEATA MAZUREK - ARCHITEKT z siedzibą w 25-415 Kielce, ul. Górna, nr 19A, lok.10 - stanowiąca Załącznik nr 2 do SWZ;
2.2. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ
2.3. wzór umowy – stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

42416100-6 - Windy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 21

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 19

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17970000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30685294,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17970000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO-BUDOWLANE "PER-MIR" MIROSŁAW PERLAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 290081261

7.3.3) Ulica: ul. Piekoszowska 359D

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-645

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17970000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-11-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane