Modernizacja instalacji kotłowni i sieci cieplnej od kotłowni do budynku Nowy Blok i budynku pracowni terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Osieku.
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00483394
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00483394/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-04 08:23
- Lokalizacja
- Rawicz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ab9cdc5-981b-420a-8776-5775958fd2f5
- Identyfikator
- 6991960536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00483394 z dnia 2024-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja instalacji kotłowni i sieci cieplnej od kotłowni do budynku Nowy Blok i budynku pracowni terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Osieku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368559038
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mikołaja Kopernika, 4
1.5.2.) Miejscowość: Rawicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcuw@powiatrawicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcuwrawicz.bipstrona.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja instalacji kotłowni i sieci cieplnej od kotłowni do budynku Nowy Blok i budynku pracowni terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Osieku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ab9cdc5-981b-420a-8776-5775958fd2f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00483394
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049318/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja instalacji kotłowni i sieci cieplnej od kotłowni do budynku Nowy Blok i budynku pracowni terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Osieku.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00439252
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PCUW.261.2.25.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 509593,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje modernizację instalacji kotłowni i sieci cieplnej od kotłowni do budynku Nowy Blok i budynku pracowni terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Osieku. W ramach prac przebudowie będzie podlegała cała kotłownia z wymianą źródła ciepła, przebudowa instalacji gazowej oraz przebudowa sieci cieplnej zasilającej dwa budynki.
1. Przebudowa kotłowni gazowej.
Kotłownia gazowa znajduje się w budynku nr 1 Domu Pomocy Społecznej w Osieku (Pałac z XIX wieku), która zlokalizowana jest w przyziemiu. Przebudowa kotłowni obejmować będzie:
1) wymianie źródła ciepła: zdemontowany zostanie istniejący kocioł, a zamontowane zostaną 3 kotły wiszące kondensacyjne o sumarycznej mocy 273 kW,
2) wymianie całego orurowania w kotłowni oraz przewodów c.o. i c.w.u. od kotłowni do wylotu z budynku,
3) montaż 3 obiegów grzewczych c.o. i jednego obiegu grzewczego c.w.u.,
4) montaż drugiego podgrzewacza c.w.u.,
5) montaż stacji uzdatniania wody do celów kotłowych,
6) przebudowie systemu spalinowego,
7) przebudowie elementów wentylacji grawitacyjnej
Dokładny zakres prac został określony w Załączniku Nr 7 – 13 do SWZ.
2. Przebudowa istniejącej wewnętrznej instalacji gazowej.
Wewnętrzna instalacja gazowa znajduje się w budynku nr 1 Domu Pomocy Społecznej w Osieku (Pałac z XIX wieku). Przebudowa istniejącej wewnętrznej instalacji gazowej obejmować będzie:
1) demontaż kotła gazowego o mocy 275 k,
2) demontaż odcinków instalacji gazowej,
3) wykonanie rurociągu w celu podłączenia projektowanych 3 kotłów gazowych,
4) poprowadzenie poza kotłownią przewodu zasilającego urządzenia kuchenne.
Dokładny zakres prac został opisany w Załączniku Nr 7 – 13 do SWZ.
3. Przebudowa sieci cieplnej.
Na Domu Pomocy Społecznej w Osieku istnieją sieci cieplne podziemne, zasilające z kotłowni budynki: nr 2 – Nowy Blok i nr 3 - Budynek pracowni terapeutycznych. Są to sieci c.o. i c.w.u. Sieci są zniszczone i ulegają częstym awariom. Przebudowa sieci cieplnej obejmować będzie:
1) demontażu istniejących sieci podziemnych c.o. i c.w.u.,
2) montażu sieci podziemnych c.o. i c.w.u. od budynku nr 1 do budynków nr 2 i nr 3,
3) wykonanie sieci z rur preizolowanych.
Dokładny zakres prac został opisany w Załączniku Nr 7-13 do SWZ.
Roboty budowlane będą prowadzone na terenie zabytkowego parku pałacowego z II poł. XIX w., wpisanego do rejestru zabytków (pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych przy parku wpisanym do rejestru zabytków znajduje się w Załączniku Nr 8 do SWZ na str. 21-25).
Wszystkie prace prowadzone na terenie Domu Pomocy Społecznej w Osieku należy prowadzić w taki sposób, aby nie powodować utrudnień w prawidłowej pracy jednostki z poszanowaniem jej pracowników oraz podopiecznych.
Prace związane z wymianą urządzeń w kotłowni oraz przebudową sieci cieplnej należy prowadzić w sposób sprawny i zorganizowany, aby utrudnienia i uciążliwości wynikające z realizacji robót budowlanych, a szczególnie okresy przerw w dostawie ciepła, trwały możliwie najkrócej. Formę i czas ewentualne koniecznych uciążliwych prac należy uzgodnić z Dyrekcją i przedstawicielem Zamawiającego (np. Inspektorem Nadzoru). Zaleca się aby wymiana poszczególnych obiegów grzewczych wychodzących z rozdzielacza była prowadzona etapami tak, by nie zakłócać działania pozostałych.
Zamawiający wymaga aby okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane wynosił 36 miesięcy.
Zamawiający wymaga aby minimalny okres gwarancji na zamontowane kotły kondensacyjne wynosił 24 miesiące (osobno na każdy kocioł). W przypadku zaoferowania gwarancji na mniej niż 24 miesiące, Zamawiający uzna, że oferta Wykonawcy nie spełnia wymagań i odrzuci jego ofertę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających
45232142-9 - Roboty budowlane w zakresie stacji przesyłu ciepła
44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232141-2 - Roboty grzewcze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 463071,26 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 616848,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 463071,26 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Andrzej Szymański Insbud
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6991001646
7.3.4) Miejscowość: Sierakowo
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 463071,26 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-10-31| 2024-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |