Wykonanie operatów szacunkowych określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego dla nieruchomości w latach 2026-2027 r.

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00516040
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00516040/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-11-05 09:37
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6becad93-1ce1-4e9b-bef7-c659897b7486
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00516040 z dnia 2025-11-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie operatów szacunkowych określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego dla nieruchomości w latach 2026-2027 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/241817/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie operatów szacunkowych określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego dla nieruchomości w latach 2026-2027 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6becad93-1ce1-4e9b-bef7-c659897b7486

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00516040

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000657/30/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.87 Wykonanie operatów szacunkowych określających wartośc miesięcznej stawki czynszu dzierżawnego nieruchomości należących do Gminy Miasta Łodzi w latach 2026-2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00489994

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-II.271.136.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 385000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie operatów szacunkowych
1. określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego lub/i opłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości dla nieruchomości niezabudowanej lub zabudowanej, lecz zabudowania stanowią własność dzierżawcy i nie podlegają wycenie. Prognozowana liczba operatów – 20
2. określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego lub/i opłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości dla nieruchomości zabudowanej lub/i czynszu najmu dla lokalu lub innej nieruchomości zabudowanej z wyłączeniem nieruchomości o charakterze rekreacyjno - sportowym typu stadion. Prognozowana liczba operatów – 60
3. określających wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego lub/i opłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości dla nieruchomości zabudowanej
o charakterze rekreacyjno - sportowym typu stadion wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Prognozowana liczba operatów – 5
Oszacowana wielkość będzie stanowiła podstawę do ustalenia miesięcznej stawki czynszu dzierżawnego lub/i ustalenia opłaty za bezumowne korzystanie z nieruchomości lub/i czynszu najmu.
Prognozowana łączna liczba operatów szacunkowych do wykonania – 85.
Minimalna liczba operatów do wykonania – 40
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy Załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w niniejszym postępowaniu wyznaczył termin składania ofert na dzień 30.10.2025 r. na godz. 10.00.
Do upływu w/w terminu nie wpłynęła żadna oferta.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, iż w przedmiotowym postepowaniu nie została złożona żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2025-11-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi