„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach”.”
Gmina Kochanowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00526941
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00526941/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-11-12 13:36
- Lokalizacja
- Kochanowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc58425a-2217-4d55-acaf-684bb94f11e0
- Identyfikator
- 5751865105
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00526941 z dnia 2025-11-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach”.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kochanowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Kochanowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-713
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 343533100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.baginska@kochanowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://kochanowice.pl/urzad-gminy/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bc58425a-2217-4d55-acaf-684bb94f11e01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Ratunkowe prace remontowo – budowlane komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach”.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc58425a-2217-4d55-acaf-684bb94f11e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00526941
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00509359
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GIR.271.19.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie niezbędnych prac remontowych komina zabytkowej Gorzelni w Kochcicach wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz wykonanie najpilniejszych prac zabezpieczających.
2. Komin murowany z cegły ceramicznej na zaprawie cementowo - wapiennej lub cementowej. Wysokość komina wynosi ok. 30 m, do wysokości ok. 5 m przekrój poziomy komina w kształcie kwadratu, powyżej tej wysokości w kształcie koła. Średnica dolnej części ok. 2,5 m, a w części trzonu ok. 1,4 m. Komin zabezpieczony jest obręczami stalowymi. Zgodnie z wykonaną ekspertyzą stanu technicznego komina, na konstrukcji występują liczne uszkodzenia, rysy, szczeliny i pęknięcia komina. W dolnej części komina cegły są zmurszałe, górny wieniec komina jest popękany i rozwarstwiony. Na wszystkich elementach komina cegły są zmurszałe, górny wieniec komina jest popękany i rozwarstwiony. Na wszystkich elementach komina występuje korozja. Taki stan zachowania powoduje zagrożenie użytkowania tego obiektu, stąd też konieczne jest pilne podjęcie prac ratunkowych. Ekspertyza komina stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.W przedmiotowym postępowaniu nie została złożona żadna oferta.
W związku z powyższym, na mocy art. 255 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający postanowił unieważnić postępowanie.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
8. Zamówienie jest objęte dofinansowaniem z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Wstępna promesa nr Edycja2RPOZ/2023/8258/PolskiLad z 13.10.2025 r. oraz zgodnie z treścią Uchwały numer 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 roku w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowaniez Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
| 2025-11-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |