Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t

GMINA BRENNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00528034
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00528034/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-13 08:13
Lokalizacja
Brenna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cea845e0-a68d-46e7-bf04-8856c200cc57
Identyfikator
5482432567
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00528034 z dnia 2025-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRENNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182373

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wyzwolenia 77

1.5.2.) Miejscowość: Brenna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-438

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338536222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@brenna.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.brenna.org.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cea845e0-a68d-46e7-bf04-8856c200cc57

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cea845e0-a68d-46e7-bf04-8856c200cc57

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00528034

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00498537

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Zp.271.1.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 205150,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t., zgodnie ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia - Minimalne parametry oferowanego samochodu, zawartym w Załączniku nr 4 do SWZ oraz warunkami Projektowanych postanowień umowy stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku, z dostawą do siedziby Zamawiającego, na koszt Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 ustawy PZP stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia, jeżeli (…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

Uzasadnienie faktyczne:
Przed otwarciem ofert Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP poinformował na stronie internetowej prowadzonego postępowania, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 265.000,00 zł brutto.
Do dnia 05-11-2025 roku do godziny 10:00 ofertę złożył następujący Wykonawca:
MARTRUCK POJAZDY SPECJALNE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Tadeusza Regera 81, 43-382 Bielsko - Biała
NIP: 5472161262, REGON: 364516109
Cena ofertowa zł brutto: 288.804,00
Proponowane przedłużenie okresu gwarancji w miesiącach: 0.
Cena zaoferowana przez tegoż Wykonawcę przewyższa znacznie kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 288804,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 288804,00 PLN

2025-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy