Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w m. Dębówiec

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KONINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00528229
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00528229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-13 08:58
Lokalizacja
Konin, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b1f1695-2bcb-451b-bb5c-30562b9d2266
Identyfikator
6652308856
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00528229 z dnia 2025-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w m. Dębówiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KONINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311060783

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świętojańska 20D

1.5.2.) Miejscowość: Konin

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-500

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 63 243 02 80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.konin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.konin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_konin/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w m. Dębówiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b1f1695-2bcb-451b-bb5c-30562b9d2266

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00528229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038806/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w m. Dębówiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00479889

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.ZZ.3302.18.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w m. Dębówiec
2. Zakres rzeczowy prac obejmuje:
a) wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej o gr. 6 cm;
b) wykonanie odwodnienia w obszarze wyniesionego przejścia;
c) remont nawierzchni jezdni w obszarze przejścia dla pieszych;
d) wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych przez jezdnię w poziomie chodnika,
z betonowej kostki brukowej;
e) wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych LED;
f) montaż oznakowania pionowego LED z detektorem ruchu oraz znakiem D-6 (przejście dla pieszych) „kroczący ludzik” z tabliczką T-27 wraz z podłączeniem do sieci, ze sterownikiem oraz szafką;
g) montaż elementów odblaskowych w nawierzchni jezdni;
h) wykonanie pasów wibracyjno-akustycznych z masy chemoutwardzalnej czerwonej.
3. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany został w:
1) Projekcie zagospodarowania terenu, stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ;
2) Przedmiarze robót, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ;
3) Szczegółowej Specyfikacji Technicznej, stanowiącej Załącznik nr 11 do SWZ;
4) Wizualizacji planowanego zadania, stanowiącej Załącznik nr 12 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) – dalej „ustawa Pzp”, Zamawiający - Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) (…) oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie:
W niniejszym postępowaniu złożona została jedna oferta. Ceny złożonej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.
Środki zabezpieczone w budżecie Zamawiającego na realizacje zadania to 100.000,00 zł brutto, natomiast najniższa zaproponowana cena to 501.876,90 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych pozwalających na wybór najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 501876,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 501876,90 PLN

2025-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane