„Obsługa techniczna wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w budynkach i obiektach zarządzanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i ŻW (...) – 3 części”

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00529171
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00529171/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-11-13 11:38
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a11f5cb7-5997-4bae-8ef3-11932977d687
Identyfikator
5252214269
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowychKontrola systemu wentylacjiUsługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00529171 z dnia 2025-11-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Obsługa techniczna wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w budynkach i obiektach zarządzanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i ŻW (...) – 3 części”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017307171

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tamka 43

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-355

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nifc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nifc.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a11f5cb7-5997-4bae-8ef3-11932977d687

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Obsługa techniczna wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w budynkach i obiektach zarządzanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i ŻW (...) – 3 części”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a11f5cb7-5997-4bae-8ef3-11932977d687

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00529171

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00087318/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Obsługa techniczna wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w budynkach i obiektach zarządzanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i Żelazowej Woli

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00412072

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.25.46.2025.1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 666264,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na obsłudze technicznej wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w Muzeum Fryderyka Chopina ul. Okólnik 1, Łączniku Muzeum w Warszawie, obejmująca również naprawy, wymianę uszkodzonych podzespołów oraz serwis techniczny tych instalacji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w Załączniku nr 1a do SWZ, a zakres i sposób jego realizacji we wzorze umowy – Załącznik nr 2a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

4.5.5.) Wartość części: 42442,68 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na obsłudze technicznej wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w Centrum Chopinowskim ul. Tamka 43 w Warszawie, obejmująca również naprawy, wymianę uszkodzonych podzespołów oraz serwis techniczny tych instalacji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w Załączniku 1b do SWZ, a zakres i sposób jego realizacji we wzorze umowy – Załącznik nr 2b do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

4.5.5.) Wartość części: 254656,08 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Obsługa techniczna wraz z konserwacją urządzeń instalacji sanitarnej w budynku – Centrum Chopinowskim, ul. Tamka 43 w Warszawie”.
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na obsłudze technicznej wraz z konserwacją urządzeń instalacji wentylacji i klimatyzacji w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i obiektach na terenie Parku w Żelazowej Woli, obejmująca również naprawy, wymianę uszkodzonych podzespołów oraz serwis techniczny tych instalacji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w Załączniku nr 1c do SWZ, a zakres i sposób jego realizacji we wzorze umowy – Załącznik nr 2c do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji

4.5.5.) Wartość części: 369165,60 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Unieważnienie postępowania w części 1 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na to, iż cena oferty najkorzystniejszej – 120 000,00 zł, przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 52 204,50 zł a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Unieważnienie postępowania w części 2 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na to, iż cena oferty najkorzystniejszej – 440 000,00 zł, przekracza kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 313 226,98 zł a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp zamawiający unieważnił w części 3 postępowanie, ponieważ obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy – Zamawiający w dokumentach zamówienia nie określił wymaganego przepisami prawa obowiązku posiadania przez wykonawcę ubiegającego się o udzielenie przedmiotowego zamówienia posiadania wyżej opisanego certyfikatu dla przedsiębiorcy w zakresie F-gazów.

2025-11-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi