„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025” – Zadanie nr 4.

GMINA STASZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00484437
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00484437/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-04 12:42
Lokalizacja
Staszów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54b99696-c9a1-447f-b480-617320dbb89e
Identyfikator
8661608731
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStaszów, PL · lot 0
45 721,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00484437 z dnia 2024-09-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025” – Zadanie nr 4.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STASZÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409749

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Opatowska 31

1.5.2.) Miejscowość: Staszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-200

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158648305

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@staszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staszow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025” – Zadanie nr 4.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54b99696-c9a1-447f-b480-617320dbb89e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00484437

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063073/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.43 „Dowóz i odwóz dzieci i uczniów oraz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025” – Zadanie nr 4.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00432688

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z wymogami art. 305 pkt 2 ustawy Pzp zachodzą przesłanki udzielenia przedmiotowego zamówienia zgodnie z ww. artykułem tj: „w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5,a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.”
Powyższe wynika z faktu, że dotychczas przeprowadzono postępowanie w trybie podstawowym na zadanie nr 4, w którym nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.31.11.2024.III

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 32987,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Na przedmiot zamówienia składa się dowóz i odwóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie w roku szkolnym 2024/2025.
Zadanie nr 4 - dotyczy jednej trasy nr XVII (liczącej 64 km dziennie) i obejmuje dowóz i odwóz wraz
z zapewnieniem opieki w czasie przewozu łącznie 1 ucznia niepełnosprawnego z terenu Gminy Staszów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie, dowożonego w ciągu łącznie 188 dni nauki szkolnej. Opiekę dzieciom i uczniom w czasie dowozów i odwozów zapewnia Wykonawca. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu, którym są przewożone dzieci i uczniowie na trasie objętej przedmiotem zamówienia. Opiekun dowozu musi być osobą pełnoletnią, posiadającą ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy. Do obowiązków opiekuna dowozu należy w szczególności:
- opieka, nadzór i zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu dzieci i uczniów z miejsca zamieszkania do placówki oświatowej, o której mowa powyżej;
- zapewnienie pomocy dowożonym dzieciom i uczniom przy bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu
z autobusu;
- odbieranie dzieci i uczniów od rodziców/opiekunów prawnych sprzed domów, zaprowadzanie ich
z autobusu do placówki oświatowej oraz przekazanie ich pod opiekę osoby wyznaczonej przez placówkę oświatową;
- po zakończonych zajęciach – odbieranie dzieci i uczniów z placówki oświatowej, zaprowadzanie ich do autobusu oraz po odwiezieniu ich pod dom przekazywanie pod opiekę rodzicom/opiekunom prawnym.
Wykonawca zapewni realizację przedmiotu zamówienia sprawnymi autobusami, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa dla pasażerów, posiadającymi aktualne badania techniczne, dopuszczonymi do ruchu,
w stanie technicznym nie budzącym zastrzeżeń, spełniającymi wymogi bezpieczeństwa (zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa), o odpowiednim stanie sanitarnym, utrzymane w czystości
z zachowaniem estetyki wewnętrznej i zewnętrznej, ogrzewanymi w okresie zimowym. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dokumentów potwierdzających stan techniczny autobusów.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości dzieci i uczniów przewożonych w trakcie realizacji zamówienia.
Termin realizacji zamówienia: od 02.09.2024 r. do 27.06.2025 r.,

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 45721,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45721,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 45721,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie Spółka z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 000617060

7.3.3) Ulica: ul. Krakowska 51

7.3.4) Miejscowość: Staszów

7.3.5) Kod pocztowy: 28-200

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 45721,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-09-02 do 2025-06-27

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi