Uregulowanie gospodarki wodnej na terenie Gminy Miłki II
Gmina Miłki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00484679
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00484679/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-04 13:29
- Lokalizacja
- Miłki, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b1d32f1-039f-11ef-b21f-3ab44b58c1d6
- Identyfikator
- 8451953746
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00484679 z dnia 2024-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uregulowanie gospodarki wodnej na terenie Gminy Miłki II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miłki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671260
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mazurska
1.5.2.) Miejscowość: Miłki
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-513
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminamilki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminamilki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.przetargi.gminamilki.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Uregulowanie gospodarki wodnej na terenie Gminy Miłki II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b1d32f1-039f-11ef-b21f-3ab44b58c1d6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00484679
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00098617/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Uregulowanie gospodarki wodnej na terenie Gminy Miłki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00303067
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RR.701.03.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w trybie przetargu nieograniczonego polegającego na modernizacji stacji uzdatniania wody w Konopkach Nowych.
2. Docieplenie budynku wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej,
3. Wykonanie zabezpieczenia istniejącego fundamentu budynku SUW,
4. Remont i przebudowa pomieszczeń budynku SUW,
5. Wykonania nowego układu technologicznego uzdatniania wody,
6. Wykonania tymczasowego układu technologicznego uzdatniania wody na czas wykonywanych prac,
7. Montaż zestawu hydroforowo-pompowego pomp II stopnia
8. Wykonania nowych rurociągów technologicznych wewnętrznych i zewnętrznych,,
9. Skrzynie kontrolno-pomiarowe z przelewem Thompsona wykonane z przykryciem. (całość ze stali kwasoodpornej 1.4301),
10. Montaż sondy hydrostatycznych z atestem PZH w studni głębinowej SW3, oraz w nowym zbiorniku retencyjnym wody pitnej nr 1(wpięcie w system komputerowy pracy stacji),
11. Wykonania rurociągów kanalizacji wód popłucznych, kanalizacji sanitarnej,
12. Montaż lampy UV,
13. Wymiana ogrodzenia terenu SUW wraz bramą wjazdową
14. Wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego,
15. W studni SW3 należy dodatkowo wykonać:
14.1.Wymiana kabli zasilających do studni głębinowych,
14.2.Wykonanie nowych kabli sterujących miedzy budynkiem SUW a studnią głębinową(do sond hydrostatycznych i nakładek impulsowych z wodomierz),
14.3.Wymiana wyposażenia studni głębinowej:
• Głowica studni ze stali kwasoodpornej z rewizjami kontrolnymi,
• Wodomierz DN 80 wraz z nakładką impulsową kablową w celu wyświetlania aktualnego przepływu w systemie monitorowania pracą SUW,
• zawór zwrotny DN80,
• manometr,
• zawór czerpalny do pobierania próbek wody surowej,
• zasuwę kołnierzową,
• przepusty rurowe dla rurociągu tłocznego oraz przewodów elektrycznych i sygnalizacyjnych,
• rurkę piezometryczną do fizycznego badania zwierciadła wody w studni głębinowej,
14.4.Remont obudowy studni głębinowej (uzupełnienie ubytków betonu, odmalowanie ścian, odmalowanie włazu).
16. Montaż systemu komputerowego do zdalnego podglądu i zarządzania pracą stacji uzdatniania wody wraz z komputerem stacjonarnym o wymaganiach min:
Procesor: Inte Core i5 lub równoważny, Pamięć RAM - 16GB,
Karta graficzna obsługująca 2 monitory jednocześnie,
UPS – układ zasilania awaryjnego 500VA/300W,
Dysk twardy SSD 1 TB,
2x Monitor LED 23.8", 1920 x 1080px, IPS
Klawiatura + muszka,
Listwa antyprzepięciowa,
Drukarka laserowa monochromatyczna A4
Oprogramowanie: MS Windows prof. 64bit, licencja SCADA
17. Wszystkie prace należy wykonać przy zachowaniu ciągłości dostaw wody spełniającej wymogi Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017 poz. 2294). Wykonawca po przejęciu placu budowy do momentu odbioru końcowego przejmuję pełną odpowiedzialność za jakość procesu uzdatniania wody.
18. Wykonanie dokumentacji powykonawczej, fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych badań wody, pomiarów elektrycznych, odbioru UDT i innych niezbędnych do oddania obiektu do użytkowania.
19. Mini-koparka wraz z lawetą:
• Dostawa fabrycznie nowej mini-koparki o masie do 2700 kg wraz z lawetą.
• masa maszyny 2600-2700 kg
• gąsienice gumowe o szer. Min 300 mm
• wysokość transportowa 2.40-2.50m
• długość transportowa maks. 4,28m
• układ hydrauliczny oparty na pompie wielotłoczkowej, wydajność min. 100 l/min i ciśnienie robocze min. 245 bar
• lemiesz spycharkowy o długości 1500mm, wysokość min.320mm, z funkcją „pływania”
• poziom hałasu wewnątrz kabiny dla ISO ISO 6396:2008 maks. 78 dB(A)
• zasięg kopania na poziomie gruntu min.4710mm
• głębokość kopania min. 2700 mm
• silnik o poj. Min.1100 cm3 turbodoładowany, moc znamionowa min. 18,4 kW wg SAE J 1995-2014,
• system sterowania funkcjami roboczymi oraz jazdą za pomocą dżojstika
• dodatkowa łyżka skarpowa
20. Laweta o MC 3500kg
• wymiar : 3700 x 1810 x200
• masa własna : 760 kg
• ładowność : 2740
• urządzenie najazdowe 3500 kg
• dyszel gięty z blachy ,cynkowane ogniwo-wzmacniana
• reling boczny -200 mm burty z blachy
• podłoga -sklejka antypoślizgowa 18mm
• najazdy aluminiowe z podporami
• 2 osie hamowane po 1750 kg z łożyskami kompaktowymi
• metalowe błotniki o zwiększonej wytrzymałości
• fartuchy przeciw błotne
• koła 185 r 14c
• koło podporowe
• koło zapasowe ze wspornikiem
• uchwyty do spinania sprzętu wspawane w ramę
• instalacja oświetleniowa 12v /zgodne z przepisami o ruchu drogowym,
• komplet dokumentów umożliwiający rejestrację lawety.
21. Instalacja PV gruntowa na OŚ w Miłkach o mocy 40kW.
• Konstrukcja stalowa wolnostojąca wbijana w grunt, systemowa dwupodporowa o podwyższonej wytrzymałości. Zabezpieczona antykorozyjnie powłoką metaliczną typu Magnelis,
• Odległość instalacji od budynku oczyszczali ścieków do 60m
• Panele monokrystaliczne o mocy min 400Wp,
• Rozdzielenie instalacji na 2 falowniki trójfazowe po 20kW,
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w:
1) projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik Nr 5 do SWZ,
2) dokumentacji projektowej, w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarze robót, które stanowią załącznik Nr 6 do SWZ,
3) pozwoleniem wodnoprawnym na pobór wód podziemnych z ujęcia w m. Konopki Nowe, gm. Miłki oraz wprowadzenie ścieków w postaci wód popłucznych do rowu melioracyjnego istniejącym wylotem ,
5) Zamawiający posiada pozwolenie na budowę na „Przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Konopkach Nowych”.
3. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie: dokumentacji projektowej, SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną.
4. W przypadku wskazania w dokumentacji projektowej, SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 i 6 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy czy urządzenia spełniają wymagania określone przez zamawiającego, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do złożenia razem z ofertą ww. środków dowodowych potwierdzających równoważność zaoferowanych materiałów, elementów, systemów czy urządzeń z przedmiotem zamówienia.
5. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 1333 ze zm.)(dalej ustawa Prawo budowlane).
6. Jest to zamówienie na robotę budowlaną o kodzie alfanumerycznym słownika podstawowego CPV:
KOD CPV Nazwa
45231300-8 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232430-5 Roboty w zakresie uzdatniania wody
45316100-6 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
8. Zamawiający na podstawie art. 91 ust.2 ustawy Pzp informuje o powodach niedokonania podziału zamówienia na części:
podział zamówienia na części mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia z powodu potrzeby skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia , co spowodowałoby nadmierne trudności techniczne, a co za tym idzie nadmierne koszty realizacji zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2883120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5399000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2883120,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PBO KAZIMIERZ KARWOWSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8471216809
7.3.4) Miejscowość: Gołdap
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Dostawa i rozruch mechaniczny instalacji technologicznej SUW - Instalcompact sp. z o.o. ul. Wierzbowa 23, 62-080 Tarnowo Podgórne
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2883120,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-05-30| 2024-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |