Dostawa i montaż trzech nowych zbiorników wody pitnej dla Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Gostomi

Gmina Biała

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00535785
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00535785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-17 12:09
Lokalizacja
Biała, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7da04985-9b7f-41f5-a82f-16ea137c0a8f
Identyfikator
7551912048
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Zbiorniki na wodęRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00535785 z dnia 2025-11-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż trzech nowych zbiorników wody pitnej dla Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Gostomi

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413343

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 10

1.5.2.) Miejscowość: Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-210

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@biala.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biala.gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7da04985-9b7f-41f5-a82f-16ea137c0a8f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż trzech nowych zbiorników wody pitnej dla Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Gostomi

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7da04985-9b7f-41f5-a82f-16ea137c0a8f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00535785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00074027/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Dostawa i montaż trzech nowych zbiorników wody pitnej dla Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Gostomi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00441439

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKZP.271.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Zadanie obejmuje dostawę i montaż trzech zbiorników retencyjnych. Zamówienie obejmować będzie przygotowanie terenu pod montaż zbiorników, podsypki oraz zagęszczenia gruntu wokół zbiorników, wykonanie połączeń za pomocą rurociągów PEHD pomiędzy trzema zbiornikami a komorą zasuw, zasypanie i zagęszczenie gruntu nad zbiornikami i rurociągami, sprawdzenie szczelności. Opis przedmiotu zamówienia znajduję się w załączniku nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44611500-1 - Zbiorniki na wodę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym postępowanie o udzielenie zamówienia unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W wyniku przeprowadzonych czynności – otwarcia, analizy ofert i negocjacji – Zamawiający ustalił, że oferta z najniższą ceną przekracza budżet przeznaczony na realizację zamówienia.
W związku z powyższym, na podstawie wskazanego przepisu ustawy Pzp, postępowanie zostało unieważnione.
2025-11-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy