„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Cieszków” w ramach inwestycji pn. „Rozświetlona Gmina Cieszków”
GMINA CIESZKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00485093
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00485093/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-04 15:14
- Lokalizacja
- Cieszków, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4060134c-30ba-42e3-be7d-b6bc6cb1cb55
- Identyfikator
- 9161304394
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00485093 z dnia 2024-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Cieszków” w ramach inwestycji pn. „Rozświetlona Gmina Cieszków”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIESZKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934680
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: GRUNWALDZKA 41
1.5.2.) Miejscowość: Cieszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-330
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.cieszkow.pl lub inwestycje@ug.cieszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cieszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.cieszkow.pl/m,112,przetargi.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Cieszków” w ramach inwestycji pn. „Rozświetlona Gmina Cieszków”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4060134c-30ba-42e3-be7d-b6bc6cb1cb55
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00485093
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00052828/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa i modernizacja oświetlenia drogowego w gminie Cieszków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia ulicznego dróg na terenie Gminy Cieszków
poprzez wymianę nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych na nowe oprawy typu LED.
Łączna planowana ilość opraw do wymiany wynosi 454 sztuki (o mocy min. 73 W każda), z tego w miej-scowości: Biadaszka – 12 szt., Brzezina – 11 szt., Cieszków – 139 szt., Dziadkowo – 13 szt., Góry – 17 szt., Guzowice – 40 szt., Jankowa – 13 szt., Jawor – 10 szt., Nowy Folwark – 10 szt., Pakosławsko – 26 szt., Rakłowice – 17 szt., Sędraszyce – 8 szt., Grzebielin 6 szt. – Słabocin 22 szt., Trzebicko 38 szt., Trze-bicko Dolne – 4 szt., Ujazd 60 szt., Wężowice – 3 szt., Zwierzyniec – 5 szt.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- wymianę starych lamp na nowe
- demontaż starych lamp i przekazanie do składowania na terenie Zamawiającego
- montaż nowych lamp na istniejących wysięgnikach
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 19.08.2024r. do godz. 12.00 wpłynęły do Zamawiającego następujące oferty:1) VECTRA GROUP ul. Partyzantów 2A 05-155 Leoncin cena brutto oferty: 637 160,58 zł
2) LIGHT ON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCiĄ ul. Zygmunta Krasińskiego 18/97 01-581 Warszawa cena brutto oferty : 625 000,00 zł
3) Lider: VOLT-TIM Dariusz Rudnicki ul. Sadowa 22 55-100 Księginice Partner: PERFAND LED POLSKA Sp. z o.o. ul. Trzebnicka 3355-100 Księginice, cena brutto oferty : 560 117,40 zł
4) VISION LIGTING Sp. z o.o. ul. Beskidzka 30/3 44-335 Jastrzębie Zdrój, cena brutto oferty 340 077,78 zł
5) ENLED PROJEKT SP. Z O.O. ul. Kościelna 50 05-300 Mińsk Mazowiecki, cena brutto oferty : 715 909,20 zł
6) Elektrotim S.A. ul. Stargardzka 8 54-156 Wrocław, cena brutto oferty : 939 782,61 zł
7) Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne „Euroasfalt” Sp. z o.o. ul. Smętka 15/11 10-077 Olsztyn cena brutto oferty: 814 344,38 zł
8) Pollight Sp. z o.o. Al. J.Ch. Sucha 11B lok. H2 00-580 Warszawa, cena brutto oferty : 587 940,00 zł
9) ELMAT S.C. Anita i Jarosław Kudzia ul. Przemysłowa 3B 59-800 Lubań, cena brutto oferty: 746 241,00 zł
10) ITEL SP. Z O.O. ul. Konopnickiej 5 63-700 Krotoszyn, cena brutto oferty : 994 000,00 zł
11) PBS Polska Sp. z o.o. ul. Tadeusza Kościuszki 1/3 50-037 Wrocław cena brutto oferty: 898 891,76 zł
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 510 000,00 zł brutto. Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 19.08.2024r.
Na podstawie art. 224 ust 2 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający w dniu 22.08.2024r wezwał wykonawcę firmę VISION LIGTING Sp. z o.o. do udzielenia wyjaśnień – wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. WW wykonawca w wyznaczonym terminie nie udzielił wyjaśnień, w związku z tym jego oferta podlega odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną.
Uwzględniając powyższe Zamawiający ustalił iż najkorzystniejszą oferta niepodlegającą odrzuceniu złożoną w toku przedmiotowego postępowania jest oferta nr 3 złożona przez wykonawcę Lider: VOLT-TIM Dariusz Rudnicki ul. Sadowa 22 55-100 Księginice Partner: PERFAND LED POLSKA Sp. z o.o. ul. Trzebnicka 3355-100 Księginice opiewająca na kwotę 560 117,40 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 510 000,00 zł brutto, o czym Zamawiający informował przed terminem otwarcia ofert.
W tym stanie rzeczy Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp ponieważ cena brutto oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa kwotę która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2024-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |