Remont instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia i montaż sygnalizacji ppoż w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu
Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00485134
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00485134/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-04 15:35
- Lokalizacja
- Brzeg, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-855e980b-fdf8-4330-b463-7de04e6062e8
- Identyfikator
- 7471848696
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne przeciwpożarowe
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00485134 z dnia 2024-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia i montaż sygnalizacji ppoż w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 160230351
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ofiar Katynia 25
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@medykbrzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: medykbrzeg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-855e980b-fdf8-4330-b463-7de04e6062e81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia i montaż sygnalizacji ppoż w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-855e980b-fdf8-4330-b463-7de04e6062e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00485134
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00414454/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia i montaż sygnalizacji ppoż w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00458525
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 214708,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont instalacji elektrycznej z wymianą oświetlenia i montaż sygnalizacji ppoż.
Szczegółowy opis zakresu prac zawarty jest w przedmiarach robót i załączonej dokumentacji (załącznik nr 10 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Dnia 30 sierpnia 2024 r miało miejsce otwarcie ofert przetargowych.W postępowaniu złożono dwie oferty przez n/w wykonawców:
1 ENERTIG Sp. z o.o., Ul. Podolska 18/105, 48-303 Nysa, cena brutto: 284 844,12 zł
2 BlueSoft Sp. z o.o., Ul. Głogowska 37, 45-315 Opole, cena brutto 326 885,42 zł
Zamawiający na zadanie zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 264 100 zł brutto.
W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, ponieważ wykonywanie dalszych czynności w postępowaniu byłoby jedynie formalizmem ze strony Zamawiającego, gdyż ma on świadomość, że nie będzie w stanie rozstrzygnąć postępowania z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
Stanowisko prezentowane przez Zamawiającego znajduje potwierdzenie w Komentarzu Urzędu Zamówień Publicznych do art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych: „W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu zamawiający unieważnia prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a zamawiający nie może lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego”.
Mając na uwadze powyższe, unieważnienie postępowania ze względu na fakt, że wszystkie oferty złożone w postępowaniu przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego (bez dokonania badania i oceny ofert) jest w pełni uzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284844,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 326885,42 PLN
| 2024-09-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |