Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego wraz z wymianą lampy.
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL POWIATOWY W DZIERŻONIOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00539038
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00539038/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-11-18 12:23
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1bdc2e05-9ad6-4a4f-82f7-f5488d65f103
- Identyfikator
- 8822052381
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00539038 z dnia 2025-11-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego wraz z wymianą lampy.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL POWIATOWY W DZIERŻONIOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020680960
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Cicha 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.dzierzoniow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego wraz z wymianą lampy.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bdc2e05-9ad6-4a4f-82f7-f5488d65f103
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00539038
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W dniu 12.10.2025 r doszło do awarii tomografu komputerowego Ingenuity Flex firmy Philips Polska Sp. z o.o. polegającej na uszkodzeniu zespołu lampy rentgenowskiej. Awaria uniemożliwiła wykonywanie badań tomograficznych niezbędnych do diagnozowania pacjentów. Zaistniała sytuacja stanowiła zdarzenie nagłe i niemożliwe do przewidzenia przez Zamawiającego. Zamawiający zdecydował o niezwłocznym przeprowadzeniu postępowania, ponieważ brak możliwości użytkowania tomografu spowodowałby częściowe wstrzymanie wykonywania świadczeń zdrowotnych prowadzące do sytuacji bezpośrednio zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów, a także naraziłby naszą jednostkę na znaczące straty finansowe.
CAŁOŚĆ UZASADNIENIA W SEKCJI IX INFORMACJE DODATKOWE
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.12.2025.IW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług serwisowych tomografu komputerowego wraz z wymianą lampy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50421200-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu rentgenowskiego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Philips Polska sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260210955
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1065312,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W dniu 12.10.2025 r doszło do awarii tomografu komputerowego Ingenuity Flex firmy Philips Polska Sp. z o.o. polegającej na uszkodzeniu zespołu lampy rentgenowskiej. Awaria uniemożliwiła wykonywanie badań tomograficznych niezbędnych do diagnozowania pacjentów.Zaistniała sytuacja stanowiła zdarzenie nagłe i niemożliwe do przewidzenia przez Zamawiającego. Zamawiający zdecydował o niezwłocznym przeprowadzeniu postępowania, ponieważ brak możliwości użytkowania tomografu spowodowałby częściowe wstrzymanie wykonywania świadczeń zdrowotnych prowadzące do sytuacji bezpośrednio zagrażających zdrowiu i życiu pacjentów, a także naraziłby naszą jednostkę na znaczące straty finansowe.
Zamawiający nie miał możliwości zachowania terminów przewidzianych dla trybu konkurencyjnego, ponieważ spowodowałoby to kilkutygodniową przerwę w pracy tomografu, dlatego też biorąc pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów jak również względy ekonomiczne zdecydował o przeprowadzeniu postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 PZP - ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
W toku przygotowania postępowania Zamawiający ustalił, że koszt jednorazowej naprawy (wymiany zespołu lampy RTG) jest zbliżony do wartości umowy serwisowej obejmującej naprawę i 3-letnią obsługę serwisową urządzenia. Zawarcie umowy serwisowej, która swoim zakresem obejmuje zarówno usługi serwisowe jak i wymianę części (w tym koniecznych do usunięcia obecnej awarii) jest zatem rozwiązaniem bardziej racjonalnym i ekonomicznym niż sam zakup lampy konieczne usunięcia awarii tomografu.
| 2025-11-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |