Zakup, dostawa i uruchomienie ręcznej paczkowarki do wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Miasto Lębork

Gmina Miasto Lębork

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00539500
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00539500/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-18 13:29
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3fb02ec-2ae0-4b83-90e5-cf74a8176ae9
Identyfikator
8411622090
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny do pakowania zbiorczego lub jednostkowegoMaszyny do pakowania jednostkowego

Wykonawcy

1 przyznane

"HYDRO - PARTNER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLeszno, PL · lot 0
137 700 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00539500 z dnia 2025-11-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup, dostawa i uruchomienie ręcznej paczkowarki do wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Miasto Lębork

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Lębork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 14

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 598638772

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzk@um.lebork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lebork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umlebork.ezamawiajacy.pl/react/my-procedure/1/238811

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup, dostawa i uruchomienie ręcznej paczkowarki do wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Miasto Lębork

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3fb02ec-2ae0-4b83-90e5-cf74a8176ae9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00539500

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045591/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Zakup, dostawa i uruchomienie ręcznej paczkowarki do wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Miasto Lębork

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00467154

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZK.ZP.271.Z.28.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 165000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie ręcznej paczkowarki do wody do spożycia wraz z pakietem worków startowych.
2) W ramach zamówienia należy:
• Dostarczyć nową fabrycznie paczkowarkę w ilości 1 szt;
• podłączyć dostarczone urządzenie do wykonanych przyłączy (woda, energia elektryczna zlokalizowanych w odległości nie większej niż 2 m od paczkowarki), w wyznaczonym miejscu przez Zamawiającego, zapewniając jej prawidłowe działanie wraz z wszelkimi atestami i certyfikatami dopuszczającymi produkt do użytkowania a przede wszystkim Atest Państwowego Zakładu Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego;
• dostarczyć worki na wodę o pojemności 5 l i w ilości 1000 szt z nadrukiem uniwersalnym;
• dostarczyć pojemniki transportowe przeznaczone do zapakowania wody w ilości 10 szt.
• uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód celem użytkowania urządzenia w celach paczkowania wody do spożycia z wykorzystaniem jej w sytuacjach awaryjnych, kryzysowych i marketingowych, w tym decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej;
3) Wymagania dotyczące Urządzenia:
Zamawiający wymaga fabrycznie nowej paczkowarki, wolnostojącej, niewymagającej fundamentowania, zapewniającej ergonomiczne pakowanie wody, obsługiwanej przez 1 osobę. Urządzenie musi umożliwiać konfekcjonowanie wody pitnej w worki z zaworem samozamykającym o pojemność od 1,0 dm3 do 15 dm3. Dodatkowo urządzenie musi zezwalać na paczkowanie wody w worki typu Bag in Box. Wydajność urządzenia około 50 worków 5l/h. Urządzenie musi zapewniać zarówno dezynfekcję wody oraz folii. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi, wymagana jest dezynfekcja wody przy wykorzystaniu lampy UV. Ponieważ urządzenie będzie wykorzystywane jedynie w sytuacjach awaryjnych, wymagane jest również zainstalowanie układu dezynfekcji chemicznej, który pozwoli na dokładne zdezynfekowanie paczkowarki przed rozpoczęciem pakowania wody w foliowe woreczki.
4) Worki startowe
Wykonawca dostarczy wraz z Urządzeniem gotowy worek z zaworem samozamykającym zabezpieczony przed wtórnym zabezpieczeniem o pojemności 5l w ilości 1000 szt z nadrukiem uniwersalnym. Worki startowe muszą posiadać odpowiednie atesty, potwierdzające ich bezpieczeństwo i zgodność z normami dla produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Zamawiający wymaga, aby dostarczone worki umożliwiały przechowywanie wody przez okres minimum 6 miesięcy. Informacja ta musi być potwierdzona stosownymi dokumentami.
5) Warunki dostawy:
a) Wykonawca na własny koszt zapewni transport i rozładunek paczkowarki oraz dodatkowych elementów wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia na adres wskazany przez Zamawiającego. Urządzenie musi być przygotowane oraz zabezpieczone w taki sposób, aby można było je przemieścić w docelowe miejsce za pomocą wózka widłowego lub paletowego.
b) Wykonawca powiadomi Zamawiającego o planowanym terminie dostawy z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem. Dostawa powinna się odbyć w godzinach pracy urzędu Zamawiającego, tj. w dni robocze: poniedziałek – piątek, w godz. 8:00 do 14:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
6) Szkolenie personelu
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca po dokonaniu montażu przeszkolił personel Zamawiającego. Zamawiający wyznaczy 2 osoby, które mają przejść szkolenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne.
7) Do przeprowadzenia szkolenia praktycznego Wykonawca zapewni worki foliowe na własny koszt.
8) Gwarancja
Zamawiający wymaga gwarancji producenta min. 24 miesiące.
W przypadku braku zapisów dotyczących gwarancji, Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę standardowej gwarancji na Warunkach Ogólnych. Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
UWAGA: Wydłużenie okresu gwarancji producenta stanowi kryterium oceny ofert.
9) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w :
• Opisie Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ
• projektowanych postanowieniach umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
10) Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. OPZ przedstawia wytyczne
w zakresie zakupu i dostawy zamawianego urządzenia, a także wskazanie minimalnych parametrów, jakie musi posiadać dostarczone urządzenie. Wytyczne są podstawą przygotowania oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42921300-1 - Maszyny do pakowania zbiorczego lub jednostkowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42921330-0 - Maszyny do pakowania jednostkowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 144109,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137700,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDRO-PARTNER sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6972067331

7.3.3) Ulica: Gronowska 4a

7.3.4) Miejscowość: Leszno

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137700,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

2025-11-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy