Remont mostku w Zamku Książąt Głogowskich w Głogowie
MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE W GŁOGOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00485382
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00485382/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-05 08:12
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7bc4398b-5fdb-4687-8f6f-1ca658f3446c
- Identyfikator
- 6931365936
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00485382 z dnia 2024-09-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont mostku w Zamku Książąt Głogowskich w Głogowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE W GŁOGOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000651000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Brama Brzostowska 1
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: muzeum@muzeum.glogow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7bc4398b-5fdb-4687-8f6f-1ca658f3446c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Muzealnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont mostku w Zamku Książąt Głogowskich w Głogowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bc4398b-5fdb-4687-8f6f-1ca658f3446c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00485382
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00057726/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont mostku w Zamku Książąt Głogowskich w Głogowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00433165
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/ZP/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont mostku łączącego ulicę z bramą wejściową do budynku Muzeum. Roboty będą obejmować zmianę istniejącej murowanej balustrady na lżejszą stalową, wymianę głowic oświetlenia zewnętrznego oraz wymianę bramy wejściowej na nową, o innym układzie skrzydeł. Wymieniony zakres robót uzgodniono z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Istniejące dojście do zamku oparte jest na ceglanym murze z łukami. Wierzchnia warstwa dojścia to kostka granitowa układana płasko z podłużnym y w kierunku ulicy wynoszącym ok. 2% spadku. Murki boczne wylewane są z betonu, posiadają ok. 10cm szerszy cokół betonowy, który wraz z spadkiem nawierzchni jest wyższy Górny poziom murków zwieńczony jest czapami żelbetowymi wyoblonymi od góry. W rozstawie osiowym co ok. 3,5m wykonano obustronnie lizeny (słupki), na których oparto lampy oświetlenia. Słupki te posiadają drzwiczki rewizyjne do instalacji zasilającej. Ściany muru są otynkowane. Tynkiem cementowo – wapiennym zatartym na ostro.
Budynek leży w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej. Sam budynek posiada wartości historyczne, artystyczne i naukowe – objęty został wpisem do rejestru zabytków pod nr A/2885/80/300/L, decyzją z dnia 25.02.1958r.
Balustrada.
Zakres prac obejmuje wykonanie :
Demontaż stalowych słupów z lampami. Obecnie słupek lampy przytwierdzony jest poziomą blachą mocowaną 4 kołkami do czapy żelbetowej słupków;
Odcięcie czapy żelbetowej przy słupkach w celu ponownego jej wmurowania po podwyższeniu słupków. Grubość cięcia 13cm po obu stronach słupków. Czapa prawdopodobnie zbrojona krzyżowa prętami D 12mm;
Odcięcie pionowe murków od słupków balustrady. Cięcie w murze żelbetowym gr. 28cm – przyjęta średnia wysokość cięcia;
Poziome cięcie ok 10cm nad kostką brukową muru żelbetowego gr. 28cm – w celu jego całkowitego wyburzenia wraz z czapą;
Montaż bednarki – kotwy stalowej do mocowania balustrady do słupków. Montaż pionowy. Bednarka 30x250x 5mm;
Wykonanie poziomej bruzdy w cokole murku w celu położenia kabla zasilającego lampy prowadzonego w peszlu, przeprowadzenie przez szafki każdego ze słupków i dodatek na wyprowadzenie kabla w pionie do lampy przez słup stalowy. Długość kabla na każdą stron mostu 50mb. Kabel YDY 4 x 1,5mm²;
Wykonanie nadlewek betonowych na istniejących słupkach (słupki będą podwyższone) z zachowaniem pionowego przejścia na kabel zasilający lampy. Wykonać 4 - stronne deskowanie. Słupy o przekroju 0,48m x 0,48m x średnia wysokość 12cm;
Tynkowanie boków słupków po odciętym murze 1,15m x 0,38m x 28szt oraz po nadmurowaniu słupków:
Wykonanie betonowej czapy na cokole murka z jego wyokrągleniem. Beton nakładać na wcześniej ułożonym kablu w bruździe. Szerokość murka 38cm, wysokość wyoblenia murka ok 15cm;
Ponowny montaż odciętych czap na słupach na zaprawie murarskiej. Czapy posiadać mają na środku otwory w celu przeprowadzenia kabla do lamp;
Montaż balustrad kutych zgodnych z projektem detalu balustrady. Przęsła spawane do wystających bednarek z murków. Liczba przęseł 14 szt o długości średniej 2,92m;
Wymiana opraw oświetlenia na nowe i montaż do istniejącego słupa. Głowica 6 – boczna IP 43 , klosz szklany mrożony, materiał obudowy aluminiowy.
Zmiana balustrady murowanej na stalową odciąży strefę dojścia. Sposób wyburzania prowadzić przez nacięcie piłami istniejących murów by nie naruszyć konstrukcji pozostawianych słupów. Należy zachować wysokość projektowanej balustrady stalowej nie niżej niż 1,1m. W miejscu niższych słupków obecnej balustrady należy je nadmurować z montażem starych czap.
Brama wejściowa.
Obecnie brama wejściowa jest dwuskrzydłowa rozwierana oparta na czterech zawiasach na każde skrzydło. Skrzydła montowane są na stałej obudowie drewnianej wykonanej również z drewnianych sztachet mocowanych na stałe w otworze muru. Od zewnętrz posiada klamkę z jednym zamkiem. Od wywnętrz dodatkowo zasuwę. Brama wykonana jest z pionowych klepek drewnianych klejonych do siebie. Deski są jednej grubości, w których wykonano wyżłobienia imitujące ćwiartki kręgów.
Wymianie podlegać będą oba skrzydła drzwiowe. Nowa brama montowana będzie w istniejącej drewnianej obudowie na istniejących zawiasach.
Remont drewnianej istniejącej ościeżnicy bramy polegał będzie na oczyszczeniu drewnianych elementów starej ramy od zewnątrz i wewnątrz oraz pomalowanie dwukrotne farbą do drewna kolorze zbliżonym do nowych skrzydeł bramy.
Nowa brama ma być rozwierana asymetryczna z dodatkowym skrzydłem drzwiowym w większym skrzydle bramy, nawiązująca do historycznego układu wejściowego do Zamku. Skrzydła bramy i drzwi będę pełne z drewna dębowego – 3 warstwowo klejone. Kolor stolarki naturalny brązowy. Klamka kuta stalowa imitująca liść ostu. Drzwi zamykane na dwa zamki.
Liczba zawiasów drzwiowych 3. Skrzydła bramy montowane na istniejących czterech zawiasach. Skrzydło boczne małej bramy z blokadą otwierania i zamykania tego skrzydła.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Brak ofertSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-09-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |