Zmiana zagospodarowania terenu przy szkole podstawowej w Ożarowicach celem poprawy bezpieczeństwa dojścia i dowozu uczniów do szkoły

GMINA OŻAROWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00542801
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00542801/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-19 14:18
Lokalizacja
Ożarowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-40678526-e59a-4a7c-8692-ac06377cd551
Identyfikator
6452502973
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni ulic

Wykonawcy

1 przyznane

GENERAL DEVELOPMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnowskie Góry, PL · lot 0
298 052,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00542801 z dnia 2025-11-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zmiana zagospodarowania terenu przy szkole podstawowej w Ożarowicach celem poprawy bezpieczeństwa dojścia i dowozu uczniów do szkoły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OŻAROWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258954

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 15

1.5.2.) Miejscowość: Ożarowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-625

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.8.) Numer faksu: sabina.mikolajek@ug.ozarowice.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sabina.mikolajek@ug.ozarowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozarowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-40678526-e59a-4a7c-8692-ac06377cd551

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zmiana zagospodarowania terenu przy szkole podstawowej w Ożarowicach celem poprawy bezpieczeństwa dojścia i dowozu uczniów do szkoły

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-40678526-e59a-4a7c-8692-ac06377cd551

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00542801

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00028307/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zmiana zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej w Ożarowicach celem poprawy bezpieczeństwa dojścia i dowozu uczniów do szkoły

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00429835

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPIZ.271.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 373494,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia w zakresie zadania „Zmiana zagospodarowania terenu przy szkole podstawowej w Ożarowicach celem poprawy bezpieczeństwa dojścia i dowozu uczniów do szkoły” jest budowa jezdni, chodnika i miejsc postojowych wraz z robotami towarzyszącymi, elementami małej architektury i zieleni.
Budowa parkingu wskazanego w dokumentacji projektowej nie stanowi przedmiotu zamówienia.
2) Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo:
a) Dokumentacja projektowa;
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR);
c) Projektowane postanowienia umowy.
3) Załączone przedmiary nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia, pełnią funkcję wyłącznie pomocniczą przy wycenie zamówienia i nie są w żaden sposób wiążące. Wyceny zamówienia należy dokonać we własnym zakresie na podstawie dokumentacji projektowej, STWiOR oraz projektowanych postanowień umowy.
4) Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych.
Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych.
5) Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych.
6) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
7) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
8) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298052,87 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 376419,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 298052,87 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GENERAL DEVELOPMENT SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452555567

7.3.3) Ulica: Piastowska 8

7.3.4) Miejscowość: Tarnowskie Góry

7.3.5) Kod pocztowy: 42-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty bitumiczne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 298052,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-19

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-11-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane