Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach II

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00544036
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00544036/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-20 09:24
Lokalizacja
Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c6f136a-5f82-41a6-acfe-3da6db6b5e28
Identyfikator
6912041836
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi techniczneRoboty na placu budowyRoboty renowacyjneMalowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych

Wykonawcy

1 przyznane

FRAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOlchawa, PL · lot 0
507 142,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00544036 z dnia 2025-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła
parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 040111754

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Legnicka 67

1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768664018

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: koskowiceparafia@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c6f136a-5f82-41a6-acfe-3da6db6b5e28

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Parafia

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja i renowacja elementów drewnianych kościoła
parafii pw. Św. Michała archanioła w Koskowicach II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c6f136a-5f82-41a6-acfe-3da6db6b5e28

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00544036

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00525783

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PK.271.2.2024.R.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Realizacja zadania dotyczy wykonania prac konserwatorsko-renowacyjnych drewnianych elementów kościoła parafialnego w Koskowicach. Pierwsze wzmianki źródłowe wspominające Koskowice pochodzą z pierwszej połowy XIII wieku. Budynek kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła pochodzi z 1840 roku, lecz jego korzenie sięgają wieku XIV (dawny budynek kościoła pw. Św. Jadwigi z 1348 r.). Jest to budynek murowany, orientowany, kryty dwuspadowym dachem, nie posiadający wyodrębnionego prezbiterium. Od strony zachodniej wznosi się potężna wieża z zegarem, pełniąca funkcję dzwonnicy, wieńczy ją zaś prosty krzyż. We wnętrzu szczególnie charakterystyczne są empory boczne. Są to wsparte na kolumnach drewniane konstrukcje mogące pomieścić dodatkowych wiernych w czasie nabożeństw. Przewiduje się wykonanie niezbędnych prac konserwatorsko-renowacyjnych polegających na zinwentaryzowaniu i rozpoznaniu stanu zachowania elementów drewnianych empor z podłogami i drzwi wewnętrznych wraz z doborem technologii wykonania wzmocnień i/lub napraw stolarskich, dezynsekcji i wymalowań końcowych z zachowaniem pierwotnej kolorystyki na podstawie wykonanych uprzednio badań stratygraficznych i opracowanych na ich podstawie wytycznych prac renowatorskich. Inwestor posiada decyzję Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie prac konserwatorskich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71356000-8 - Usługi techniczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 507142,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 507142,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 507142,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fran Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8681969001

7.3.4) Miejscowość: Olchawa

7.3.5) Kod pocztowy: 32-720

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 507142,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-15
2025-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane