Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla modernizacji Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo oraz Miluki wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie Gminy Sorkwity.

Gmina Sorkwity

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00544455
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00544455/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-11-20 10:36
Lokalizacja
Sorkwity, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5021b0ae-6ce8-47ef-9f4a-3d882a69cf0e
Identyfikator
7422123160
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówOkreślenie i spisanie ilości do budowyUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnejNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00544455 z dnia 2025-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla modernizacji Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo oraz Miluki wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie Gminy Sorkwity.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sorkwity

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Olsztyńska 16A

1.5.2.) Miejscowość: Sorkwity

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-731

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 742 85 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugsorkwity.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminasorkwity.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla modernizacji Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo oraz Miluki wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie Gminy Sorkwity.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5021b0ae-6ce8-47ef-9f4a-3d882a69cf0e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00544455

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045473/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie kompletniej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla pięciu zadań z zakresu modernizacji/rozbudowy stacji uzdatniania wody.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00525082

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RBG.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 113821,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowych dotyczących inwestycji na terenie Gminy Sorkwity: Zadanie 1 - Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody- Kozłowo wraz z przebudową sieci wodociągowej w miejscowości Kozłowo

4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71246000-4 - Określenie i spisanie ilości do budowy

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71311000-1 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 56910,57 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowych dotyczących inwestycji na terenie Gminy Sorkwity: Zadanie 2 - Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody- Miluki wraz z przebudową sieci wodociągowej Miluki – Sorkwity.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71246000-4 - Określenie i spisanie ilości do budowy

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71311000-1 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 56910,57 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z podziałem na dwie części na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla modernizacji Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo oraz Miluki wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie Gminy Sorkwity. Po wszczęciu postępowania okazało się, że Zamawiający będzie posiadać środki na sfinansowanie tylko jednego z tych Zadań tj. tego które dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo. Zamawiający nie jest w stanie zamieścić na Platformie e-Zamówienia Ogłoszenia o zmianie ogłoszenia, ponieważ Platforma ta nie daje możliwości zmiany treści postępowania tam zamieszczonego. Powyższe powoduje, że w Ogłoszeniu o zamówieniu cały czas widnieją dwie części zamówienia zamiast jednej.
Mając na względzie wskazany stan rzeczy, Zamawiający unieważnia postępowanie jako obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z podziałem na dwie części na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla modernizacji Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo oraz Miluki wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie Gminy Sorkwity. Po wszczęciu postępowania okazało się, że Zamawiający będzie posiadać środki na sfinansowanie tylko jednego z tych Zadań tj. tego które dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej Stacji uzdatniania wody w miejscowościach Kozłowo. Zamawiający nie jest w stanie zamieścić na Platformie e-Zamówienia Ogłoszenia o zmianie ogłoszenia, ponieważ Platforma ta nie daje możliwości zmiany treści postępowania tam zamieszczonego. Powyższe powoduje, że w Ogłoszeniu o zamówieniu cały czas widnieją dwie części zamówienia zamiast jednej.
Mając na względzie wskazany stan rzeczy, Zamawiający unieważnia postępowanie jako obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

2025-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi