Wykonanie oznakowania poziomego w ciągach dróg i ulic powiatowych

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00485686
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00485686/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-05 09:42
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ac39a2f-d170-4e91-a46e-93dacb860ac2
Identyfikator
9251794858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Malowanie nawierzchi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00485686 z dnia 2024-09-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie oznakowania poziomego w ciągach dróg i ulic powiatowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971218187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 100 B

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drogi@pzd-nowasol

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd-nowasol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1ac39a2f-d170-4e91-a46e-93dacb860ac2

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie oznakowania poziomego w ciągach dróg i ulic powiatowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ac39a2f-d170-4e91-a46e-93dacb860ac2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00485686

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00004742/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Wykonanie oznakowania poziomego w ciągach ulic i dróg powiatowych na terenie Powiatu Nowosolskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00444137

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3411.11.2024.PZD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 150000

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oznakowania poziomego w ciągach dróg i ulic powiatowych.
Znaki poziome należy wykonać zgodnie z instrukcją poziomego oznakowania dróg, wg wskazań Zamawiającego oraz odwzorować ich kształt w miejscach poprzedniego oznakowania (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 maja 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, Dz. U. z 2017r. poz. 1062).

Wykonanie oznakowania cienkowarstwowego poziomego w ciągach ulic i dróg powiatowych na terenie Powiatu Nowosolskiego polega na wykonaniu znaków na jezdni w ilościach podanych w poniższej tabeli, zgodnie z wytycznymi zawartymi w szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót – stanowiącej załącznik do SIWZ.

Do wykonania zadania przeznacza się wyłącznie farbę akrylową rozpuszczalnikową przeznaczą do malowania znaków poziomych na jezdniach, placach i parkingach przygotowaną w stanie dostawy do bezpośredniego malowania będąca materiałem który zapewnia Wykonawca.

Na zastosowanie rozcieńczalnika do farb akrylowych w ilości 3% objętościowo jest wymagana zgoda Zamawiającego. Stosowanie większych ilości rozcieńczalnika jest niedopuszczalne.



Wymagania dotyczące wykonawstwa robót:
a) Wykonywanie prac powinno odbywać się na suchej i oczyszczonej nawierzchni wolnej od kurzu, piasku i oleju, przygotowanie nawierzchni należy do obowiązków Wykonawcy i nie podlega dodatkowej opłacie.
b) Temperatura otoczenia winna wynosić 20  5C, a wilgotność powietrza nie powinna przekraczać 80% i temperatura podłoża 5  60C.
c) Niedopuszczalne jest malowanie jezdni podczas wyraźnego zawilgocenia powietrza lub podłoża tj. przy opadach atmosferycznych, w czasie występowania mgły lub rosy.
d) Dopuszcza się malowanie mechaniczne i ręczne pod warunkiem niestosowania rozcieńczalnika.
e) Wymalowane elementy powinny mieć kolor biały, jednolity, bez przebarwień. Wyklucza się odbiór robót malarskich o pasach lub liniach rozjeżdżonych, zachlapanych farbą, bądź posiadających odpryski farby jako pozostałości po czyszczeniu narzędzi malarskich, albo po przedwczesnym zdjęciu szablonu z elementu malowanego.
f) Wszystkie znaki i linie muszą mieć równe krawędzie, wyraźnie odróżniające znak od tła, posiadać dobrą widoczność w dzień i w nocy, także podczas opadów deszczu, posiadać prawidłowe wymiary geometryczne oraz odpowiednią szorstkość i trwałość.

2. Wykonanie robót następuje na podstawie zlecenia etapowego. Zlecenia etapowe będą udzielane przez zamawiającego w zależności od potrzeb remontowych. Każdorazowe rozpoczęcie prac przez Wykonawcę nastąpi w ciągu 3 dni od otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W trakcie trwania czynności badania ofert, Zamawiający powziął informację, że postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą polegającą na nieprecyzyjnym opisie kryteriów oceny ofert. W Rozdziale III SWZ pkt. 4. ,,Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert” zamawiający zapisał, że dokona wyboru najkorzystniejszej oferty na podstawie niżej wymienionych kryteriów oceny ofert:

l.p. Nawa kryterium waga
1. cena 60 %
2. Okres gwarancji 40 %
W Formularzu 2.1 - ,,FORMULARZ OFERTY” Zamawiający nie uwzględnił zapisów dotyczących ,,okresu gwarancji”, więc Wykonawcy składający ofertę nie mogli określić jaki okres gwarancji na wykonane prace oferują. Brak tego zapisu spowodował, że złożonych ofert nie da się ocenić na podstawie wymaganych kryteriów określonych w SWZ.
Mając powyższe na uwadze uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z poniższym uzasadnieniem prawnym.
Uzasadnienie prawne:
Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78587 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 165681,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 121524 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-09-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi