„Remont drogi gminnej nr 342033T Przeczów-Kanał II od km 1+300 do km 2+370”

Gmina Łubnice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00545715
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00545715/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-20 13:50
Lokalizacja
Łubnice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7515c291-2e68-4d2c-8b38-4c33dc06824b
Identyfikator
8661565306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00545715 z dnia 2025-11-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont drogi gminnej nr 342033T Przeczów-Kanał II od km 1+300 do km 2+370”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łubnice

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Łubnice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łubnice 66A

1.5.2.) Miejscowość: Łubnice

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-232

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 158659236

1.5.8.) Numer faksu: 158659236

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lubnice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubnice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7515c291-2e68-4d2c-8b38-4c33dc06824b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont drogi gminnej nr 342033T Przeczów-Kanał II od km 1+300 do km 2+370”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7515c291-2e68-4d2c-8b38-4c33dc06824b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00545715

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00004883/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont drogi gminnej nr 342033T Przeczów-Kanał II od km 1+300 do km 2+370

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00530272

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.19.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 390706,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z remontem drogi gminnej drogi gminnej nr 342033T Przeczów-Kanał II od km 1+300 do km 2+370
2. Zakres robót obejmuje:
a) Mechaniczne rozebranie istniejącej nawierzchni asfaltowej oraz podbudowy,
b) Wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych,
c) Mechaniczne plantowanie poboczy,
d) Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych,
e) Rozebranie istniejącego przepustu pod drogą oraz jego wykonanie,
f) Wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
g) Uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym
h) Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową,
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w uproszczonej dokumentacji technicznej, przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej - dokumenty te stanowią załączniki do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego następuje na podstawie art. 256 ustawy PZP, tj. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Niniejsze zamówienie w pierwotnym kształcie dotyczy wykonania remontu drogi w miejscowości Przeczów o finalnej długości 1070 mb w ramach, którego to remontu miała zostać wykonana między innymi wymiana przepustów pod jezdnią.
Ze względu na ograniczenie środków finansowych na przedmiotową inwestycję, pochodzących w przeważającym stopniu ze źródeł zewnętrznych, zaszła nieprzewidziana konieczność rezygnacji z wykonania znacznej części inwestycji i ograniczenia jej o około 50 %, co w tym do wyeliminowania z zakresu prac wykonania nowych przepustów pod jezdnią i skrócenia długości odcinka remontowanej drogi o 540 mb, co jest na tyle istotną zmianą przedmiotu zamówienia, że wymaga unieważnienia przedmiotowego postępowania i ogłoszenia go na nowo na zmieniony zakres robót budowlanych.
2025-11-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane