Budowa kanalizacji deszczowej i przekierowanie wód opadowych ze zbiornika retencyjnego do kanału deszczowego w ulicy Korczaka w ramach zadania inwestycyjnego "Dostosowanie infrastruktury (...)"

Gmina Dąbrowa Górnicza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00547376
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00547376/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-21 09:47
Lokalizacja
Dąbrowa Górnicza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b793d5c-b18d-4d03-8ad3-fd49323d03ac
Identyfikator
6292462689
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty przygotowawcze do świadczenia usług

Wykonawcy

1 przyznane

DAMIAN TURCZYŃSKIImielin, PL · lot 0
601 580,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00547376 z dnia 2025-11-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji deszczowej i przekierowanie wód opadowych ze zbiornika retencyjnego do kanału deszczowego w ulicy Korczaka w ramach zadania inwestycyjnego "Dostosowanie infrastruktury (...)"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Górnicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255312

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Graniczna 21

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@dg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

dg.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kanalizacji deszczowej i przekierowanie wód opadowych ze zbiornika retencyjnego do kanału deszczowego w ulicy Korczaka w ramach zadania inwestycyjnego "Dostosowanie infrastruktury (...)"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b793d5c-b18d-4d03-8ad3-fd49323d03ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00547376

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043981/37/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Dostosowanie infrastruktury miejskiej do zmian klimatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00387015

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.WIR.271.4.40.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 614309,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę kanalizacji deszczowej która będzie stanowiła przekierowanie wód opadowych ze zbiornika retencyjnego do kanału deszczowego w ulicy Korczaka wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz pracami odtworzeniowymi.
Szczegółowy zakres zamówienia opisany jest w dokumentacji technicznej stanowiących załącznik numer 6 do specyfikacji warunków zamówienia.

2. Roboty budowlane należy zrealizować na podstawie :
2.1. dokumentacji projektowej;
2.2. przedmiaru robót;
2.3. specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót;
2.4. wymogów Specyfikacji Warunków Zamówienia
2.5. zasad wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisów prawa.

3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z:Ustawą z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane;
3.1. Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach;
3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury 1 z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie;
3.3. Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 roku o wyrobach budowlanych;
3.4. Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie;
3.5. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy ;
3.6. Zarządzeniem numer 1686.2021 Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej z dnia 07.04.2021 roku w sprawie: ochrony zadrzewień na placu budowy dostępnym pod adresem: www.bip.dabrowa-gornicza.pl (https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5847/dokument/148697%20)
3.7. innymi, obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 601580,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 627754,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 601580,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lider konsorcjum: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Partner: AMP Anna Proksa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 646-255-19-96

7.3.3) Ulica: Kordeckiego 39

7.3.4) Miejscowość: Imielin

7.3.5) Kod pocztowy: 41-407

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 601580,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-13

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykonają następujące roboty budowlane składające się na przedmiot
zamówienia, tj.:

Konsorcjum firm:
Lider konsorcjum: F.H.U. DAMEKS Damian Turczyński - Roboty kanalizacyjne
Partner konsorcjum: AMP Anna Proksa - Roboty ziemne i odtworzeniowe
2025-11-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane