Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lipusz

GMINA LIPUSZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00548992
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00548992/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-21 14:01
Lokalizacja
Lipusz, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6cf9d95f-304d-41dd-848a-f90d03df99db
Identyfikator
5911568529
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąRoboty malarskie i szklarskieTynkowanieInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty budowlaneNadzór nad projektem i dokumentacjąSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychIzolacja cieplnaRoboty rozbiórkoweRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty izolacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty sanitarneNaprawa i konserwacja dachówRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

2 przyznane

SUNLIFE TERMO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 0
226 836,6 PLN
SUNLIFE TERMO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 1
351 847,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00548992 z dnia 2025-11-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lipusz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LIPUSZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675221

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wybickiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Lipusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-424

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (0-58) 687-45-15

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lipusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://lipusz.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6cf9d95f-304d-41dd-848a-f90d03df99db

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lipusz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6cf9d95f-304d-41dd-848a-f90d03df99db

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00548992

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00071177/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lipusz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Programu Priorytetowego Narodowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 3) Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00329429

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 447154,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I zamówienia: Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszkowach.

W ramach Przedmiotu Zamówienia, Wykonawca wykona następujące roboty:

• docieplenie ścian zewnętrznych ( 180m2):
• docieplenie dachu(82,25m2):
• wymiana stolarki okiennej (9,1m2):
• wymiana drzwi i bramy garażowej :
• wymianę źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda o mocy min 7 kW,
• Wymiana istniejących grzejników c.o wraz z montażem zaworów termostatycznych
• Montaż pomp obiegowych cwu
• Montaż zbiornika na CWU min 150 L wraz montażem i izolacją przewodów rozprowadzających.
• Wymiana oświetlenia budynku ( min 2 oprawy zewnętrzne + min 6 opraw wewnę trznych):
• Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy min 5 kWp

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45000000-7 - Roboty budowlane

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45232460-4 - Roboty sanitarne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 162601,63 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II zamówienia: Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu.

W ramach Przedmiotu Zamówienia, Wykonawca wykona następujące roboty:

• wymiana stolarki drzwiowej od strony północnej (2,6m2)
• wymianę stolarki okiennej w pomieszczeniach na parterze budynku (30m2)
• docieplenie podłogi na gruncie w pomieszczeniach świetlicy (154,9 m2):
• wymianę źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda o mocy min 42kW,
• wymiana pomp obiegowych co/cwu.
• wymiana oświetlenia budynku ( min 1 oprawa zewnętrzna + min 16 opraw wewnętrznych):
• montaż instalacji fotowoltaicznej min 15 kWp
• montaż magazynu energii elektrycznej o pojemności min 20 kWh

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45000000-7 - Roboty budowlane

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45232460-4 - Roboty sanitarne

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 284552,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 226836,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 255217,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 226836,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sunlife Termo,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8741809414

7.3.3) Ulica: ul. Wincentego Pola 6,

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 226836,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 351847,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 445328,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 351847,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sunlife Termo

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8741809414

7.3.3) Ulica: Wincentego Pola 6,

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 351847,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 35 dni

2025-11-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane