Dostosowanie budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - Przebudowa windy osobowej
CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W RAWICZU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00486241
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00486241/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-05 11:48
- Lokalizacja
- Rawicz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d47fdba7-aa2e-496e-8b43-f826e1686cff
- Identyfikator
- 6991025598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00486241 z dnia 2024-09-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - Przebudowa windy osobowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W RAWICZU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 410206891
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Grota Roweckiego 4A
1.5.2.) Miejscowość: Rawicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65 5454037
1.5.8.) Numer faksu: 65 5453506
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cusrawicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cusrawicz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9382021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - Przebudowa windy osobowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d47fdba7-aa2e-496e-8b43-f826e1686cff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00486241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00010987/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Dostosowanie budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - Przebudowa windy osobowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Centrum Usług Społecznych w Rawiczu - bliżej ludzkich potrzeb2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00446728
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FE.613.49.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na dostosowaniu budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu przy ul. gen. Grota Roweckiego 9 do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w ramach realizacji zadnia pn.: Dostosowanie budynku Centrum Usług Społecznych w Rawiczu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – Przebudowa windy osobowej, w ramach realizacji projektu pn.: Centrum Usług Społecznych w Rawiczu – bliżej ludzkich potrzeb Nr FEWP.06.13-IZ.00-0004/23 wykonywanego w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Priorytet 6. Działanie 06.13 Usługi Społeczne i zdrowotne.
2. Zakres prac przy realizacji zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności:
- demontaż windy,
- montaż nowej windy,
- montaż nowych drzwi wejściowych,
- roboty murarskie,
- wymiana posadzek,
- wykonanie obudów z płyt g-k,
- wykonanie tynków uzupełniających,
- roboty malarskie,
- roboty instalacji elektrycznej,
- załadunek i wywiezienie odpadów.
a) Wymiana dźwigu:
- demontaż windy,
- montaż nowej windy,
b) Roboty murarskie:
- wykonanie robót murowych, ścian działowych zamurowania otworów i uzupełnień w istniejących ścianach,
- wykonanie nadproży w otworach,
c) Roboty rozbiórkowe:
- rozebranie windy osobowej,
- rozebranie ścian,
- rozebranie posadzek,
d) Roboty malarskie:
- wykonanie malowania wewnętrznego i zewnętrznego: przygotowanie podłoża i wykonanie powłok malarskich,
e) Wszystkie inne prace towarzyszące niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia.
3. Dodatkowe wymagania w zakresie obsługi windy:
a) winda winna być wyposażona w informacje głosowe,
b) widna dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami,
c) winda ma zatrzymywać się dla Mieszkańców tylko i wyłącznie na II piętrze budynku od godziny ustalonej przez Zamawiającego (od godz. 15.00); wjazd na pozostałe piętra tylko i wyłącznie po kodzie lub za pomocą odpowiedniej karty).
4. Szczegółowy zakres zamówienia, stanowiący opis przedmiotu zamówienia określony został za pomocą:
a) projektu wraz z załącznikami,
b) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (dla poszczególnych branż),
c) przedmiarów robót wraz z kosztorysami zerowymi.
- stanowiących integralna część niniejszej SWZ.
5. Rozliczenie ryczałtowe. Zakres prac do wykonania w ramach niniejszego zamówienia określają załączony przedmiar wraz z kosztorysem zerowym. Przedmiar robót/kosztorys zerowy mają charakter orientacyjny – stanowią jedynie dokumenty pomocnicze w celu ustalenia ceny ofertowej. Wykonawca sam dokona oceny ostatecznego zakresu w oparciu o dokumentacje projektowe i zalecaną wizję w terenie.
6. Obowiązki Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia, w ramach zaoferowanej ceny ofertowej:
1) stosowania wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu na zasadach określonych w ustawie z 16.04.2004r. o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2021 poz. 1213),
2) ustanowienia kierownika budowy,
3) zakupienia i prowadzenia dziennika budowy,
4) wykonania kompletnej dokumentacji powykonawczej,
5) prowadzenia robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz obowiązującymi przepisami, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia, przez pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach, pod nadzorem osób z dozoru Wykonawcy, posiadających uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi,
6) załatwienia wszelkich formalności w imieniu Zamawiającego niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania,
7) uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
8) ubezpieczenia terenu objętego zamówieniem i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz odpowiedzialności cywilnej, ponoszenia kosztów szkód wynikłych, w czasie wykonywania robót, jak również ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny (posiadanie aktualnej i opłaconej polisy ubezpieczeniowej w okresie realizacji zamówienia i przedstawienie jej Zamawiającemu na każde jego wezwanie w terminie 2 dni od dnia wezwania),
9) właściwego zabezpieczenia i oznakowania terenu objętego zamówieniem oraz placu budowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie,
10) organizacji i zagospodarowania placu budowy oraz zaplecza budowy oraz w razie potrzeby, wykonanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 Nr 120 poz.1126), a także ustanowienie kierownika budowy posiadającego wymagane kwalifikacje i uprawnienia,
11) zorganizowania i przeprowadzenia niezbędnych prób, pomiarów, badań i odbiorów oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej,
12) zagospodarowania powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami, a jej koszt uwzględnić w cenie ofertowej,
13) utrzymania placu budowy (naprawy, woda, energia elektryczna, telefon, dozorowanie budowy itd.),
14) po zakończeniu robót doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowania całego terenu zajętego na prowadzenie robót,
15) udzielenia rękojmi i gwarancji jakości na wykonane roboty i wbudowane materiały, zgodnie ze złożona ofertą (od 36-60 miesięcy),
16) uczestnictwa Wykonawcy w naradach organizowanych przez Zamawiającego, w szczególności ustanowienia kierownika budowy.
7. Zaleca się, aby Wykonawca przed sporządzeniem oferty dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z obiektem a także zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy i wykonania zamówienia. Termin wizji lokalnej należy ustalić telefonicznie z osoba nadzorującą inwestycje. Koszt dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45262522-6 - Roboty murarskie
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313100-5 - Instalowanie wind
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Zamawiający na podstawie art. 253 ust 1 pkt 2 oraz art. 226 ust. 1 pkt 14 Pzp, zawiadamia o odrzuceniu oferty wykonawcy: Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa ul. Pawia 51/72 01-030 Warszawa.Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Pzp odrzuca ofertę jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Pzp. Do upływu terminu składania ofert tj.: do dnia 21.08.2024r. do godz. 08.00, na rachunku bankowym Zamawiającego wskazanym w Rozdziale X pkt 3 SWZ nie odnotowano wpłaty wykonawcy Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa ul. Pawia 51/72 01-030 Warszawa.
Z ostrożności Zamawiający informuje, że wpływ środków kwoty wadium odnotowano w dniu 21.08.2024r. o godz. 08:15.
2. Działając na podstawie art. 260 ust. 1 i 2 Pzp, Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 21.08.2024r. do godz. 08:00 złożono oferty od następujących wykonawców:
1. Giera Inżynieria Środowiskowa Mateusz Giera Lasocice, ul. Okrężna 7 64-100 Leszno:
a) cena: 354.711,73 zł ( słownie: trzysta pięćdziesiąt cztery tysiące siedemset jedenaście złotych 73/100)
b) Gwarancja i rękojmia: o dodatkową liczbę miesięcy, tj.: o 24 miesięcy.
2. Liftprojekt Rafalik Spółka komandytowa ul. Pawia 51/72 01-030 Warszawa, której oferta została odrzucona.
Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 240 096,00 zł brutto.
W postępowaniu cena oferty wykonawcy: Giera Inżynieria Środowiskowa Mateusz Giera Lasocice, ul. Okrężna 7 64-100 Leszno przewyższa o 114.615,73 zł kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Wskutek analizy swoich możliwości finansowych Zamawiający stwierdził, iż nie posiada, ani nie ma możliwości zwiększenia kwoty środków pieniężnych pozwalających na sfinansowanie zamówienia w kwocie zaproponowanej przez wykonawcę.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 354711,73 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 354711,73 PLN
| 2024-09-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |