Zakup wraz z dostawą koparko – ładowarki (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem na potrzeby Gminy Aleksandrów Kujawski

Gmina Wiejska Aleksandrów Kujawski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00552205
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00552205/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-24 14:59
Lokalizacja
Aleksandrów Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ffb57f4d-404f-4c2f-a7e1-5c76c63889c3
Identyfikator
8911560280
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górniczeMaszyny i sprzęt budowlany

Wykonawcy

1 przyznane

'INTERHANDLER' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄToruń, PL · lot 0
596 550 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00552205 z dnia 2025-11-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą koparko – ładowarki (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem na potrzeby Gminy Aleksandrów Kujawski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wiejska Aleksandrów Kujawski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866413

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-700

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-aleksandrowkujawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.gmina-aleksandrowkujawski.pl/8/strona-glowna-bip.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-aleksandrowkujawski/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup wraz z dostawą koparko – ładowarki (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem na potrzeby Gminy Aleksandrów Kujawski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ffb57f4d-404f-4c2f-a7e1-5c76c63889c3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00552205

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00111194/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup wraz z dostawą koparko – ładowarki (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem na potrzeby Gminy Aleksandrów Kujawski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00494321

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.20.2025.EW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z przeszkoleniem personelu Zamawiającego i serwis fabrycznie nowej koparko – ładowarki (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem (tj. łyżka ładowarka z widłami do palet, szybkozłącze ładowarkowe, łyżka ładowarkowa wyposażona w osłony główek siłowników, łyżka koparkowa o szerokości 400 mm ± 20 mm, łyżka koparkowa o szerokości 600 mm ± 20 mm, łyżka skarpowa uchylna o szerokości 1500 mm ± 20 mm, szybkozłącze koparkowe) wyprodukowanego w roku 2025 na potrzeby Gminy Aleksandrów Kujawski. 2. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3. Oferowana przez wykonawcę koparko – ładowarka (sprzęt inżynieryjno-saperski) wraz z osprzętem powinien być w pełni sprawny, wolny od wad prawnych i fizycznych i powinien spełniać wymagania techniczne, jakościowe i użytkowe określone w szczegółowym opisie zamówienia. Koparko – ładowarka powinna posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych i instrukcję obsługi w języku polskim. 4. Zamawiający wymaga aby zaoferowany przedmiot zamówienia spełniał wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.). 5. W terminie dostawy koparko – ładowarki z osprzętem należy dostarczyć instrukcje obsługi i konserwacji pojazdu, urządzeń i sprzętu zamontowanego w koparko – ładowarce w języku polskim, książki gwarancyjne pojazdu oraz wyposażenia oraz komplet dokumentów niezbędnych do dokonania rejestracji koparko – ładowarki. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania sprzętu i urządzeń o równoważnych lub lepszych parametrach technicznych od wymienionych w specyfikacji warunków zamówienia. W takim przypadku Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego sprzęt i urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Podstawową formą wykazania, że urządzenie są równoważne lub charakteryzują się lepszymi parametrami jest przedstawienie szczegółowej specyfikacji technicznej. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, ze względu na brak możliwości podziału zamówienia w postaci jednego pojazdu. Pojazd, który można zakupić w całości tylko od jednego wykonawcy. Jego osprzęt musi być dostosowany i zgodny z pojazdem, a zatem jeden pojazd musi dostarczyć jeden Wykonawca. Brak podziału na części nie wpłynie na ograniczenie konkurencji. Sztuczny podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Ponadto istniałoby ryzyko niewykonania części zamówienia. 8. Wspólny Słownik Zamówień (CPV). 43260000-3 – Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze 43300000-6 – Maszyny i sprzęt budowlany 9. Podwykonawstwo: 1) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących zamówienia, 2) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, na warunkach określonych w Załączniku nr 4 do SWZ (Projekt umowy), 3) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani, 4) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia, 5) Szczegółowe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Załączniku nr 4 do SWZ (Projekt umowy). 9. Zamówienie dofinansowane jest ze środków Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. 10. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 596550,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 596550,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 596550,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Interhandler Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8790169699

7.3.3) Ulica: Wapienna 6

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 596550,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-02
2025-11-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy