Wykonanie robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych w budynku UMK przy ul. Kasprowicza 29 – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zamówienia podstawowego OR-10.271.53.2024

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00553961
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00553961/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-25 11:44
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1897fa67-e31f-4b96-a28e-7658e8efc003
Identyfikator
6761013717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty izolacyjneTynkowanie

Wykonawcy

1 przyznane

JAROSŁAW BŁOŃSKIKraków, PL · lot 0
405 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00553961 z dnia 2025-11-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych w budynku UMK przy ul. Kasprowicza 29 – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zamówienia podstawowego OR-10.271.53.2024

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-004

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: +48 12 616 15 08

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@um.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1897fa67-e31f-4b96-a28e-7658e8efc003

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych w budynku UMK przy ul. Kasprowicza 29 – zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zamówienia podstawowego OR-10.271.53.2024

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1897fa67-e31f-4b96-a28e-7658e8efc003

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00553961

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00503918

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Niniejsze zamówienie zostanie udzielone:
a) w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego;
b) dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych;
c) jako zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, które były przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i są zgodne z jego przedmiotem;
d) wartość zamówienia nie przekracza 100% wartości zamówienia podstawowego i polega na powtórzeniu tego samego rodzaju robót budowlanych

C.D. UZASADNIENIA znajduje się w sekcji IX pn. "Informacje dodatkowe" niniejszego ogłoszenia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-10.271.91.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 319999,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29, które nie zostały przewidziane w postępowaniu podstawowym OR-10.271.53.2024 oraz w postępowaniach uzupełniających z wolnej ręki OR-10.271.82.2024 i OR-10.271.41.2025.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać następujący zakres prac w budynku zlokalizowanym przy ul. Kasprowicza 29:
a) odbicie uszkodzonych tynków oraz wykonanie nowych wypraw tynkarskich;
b) naprawa i odtworzenie wykończenia korytarzy w rejonie łazienek objętych remontem;
c) wykonanie tymczasowych instalacji zapewniających możliwość użytkowania pomieszczeń w trakcie prowadzenia prac remontowych;
d) przebudowa instalacji centralnego ogrzewania poprzez schowanie przewodów w ścianach;
e) wykonanie podstaw pod wentylatory;
f) skucie istniejącej posadzki cementowej oraz wykonanie nowej warstwy posadzkowej;
g) wykonanie remontu pomieszczenia gospodarczego.
3. Szczegółowy zakres prac został określony w następujących dokumentach:
1) przedmiarach robót;
2) Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
3) dokumentacji projektowej (rysunki, rzuty pomieszczeń).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami (nr W/I/3741/OU/73/2025 z 18 listopada
2025 r.).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jarosław Błoński OPTIMAL

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 290806623

7.3.3) Ulica: ul. Mogilska 65

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-545

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 405000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. C.D. UZASADNIENIA do sekcji 3.1.1. ogłoszenia:
Gmina Miejska Kraków na mocy umowy W/I/3531/OU/72/2024 z 24.09.2024 r. powierzyła Wykonawcy: Jarosław Błoński OPTIMAL z siedzibą w Krakowie, ul. Mogilska nr 65, 31-545 Kraków, (na kwotę 1 597 032,00 zł brutto, co stanowi kwotę netto 1 298 400 zł), wykonanie robót remontowych ogólnobudowlanych w budynkach UMK przy ul. Kasprowicza 29, al. Powstania Warszawskiego 10 oraz ul. Wielicka 28A (nr postępowania OR-10.271.53.2024).
W dniu 29.11.2024 r. (w wyniku postępowania OR-10.271.82.2024) podpisano umowę nr W/I/4007/OU/83/2024 z ww. Wykonawcą na roboty uzupełniające, o wartości umowy 112 000,00 zł brutto, co stanowi kwotę netto 91 056,91 zł).
W dniu 12.06.2025 r. (w wyniku postępowania OR-10.271.41.2025) podpisano umowę nr W/I/2691/OU/43/20245 z ww. Wykonawcą na roboty uzupełniające, o wartości umowy 183 000,00 zł brutto, co stanowi kwotę netto 148 780,49 zł).
Dodatkowo całkowita wartość niniejszego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego i ujawniona w ogłoszeniu o zamówieniu.
2. Właściwe brzmienie pkt 8.3. ogłoszenia: Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w terminie do 2
tygodni od dnia zawarcia umowy.
2025-11-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane