Usunięcie i utylizacja słupów energetycznych, stanowiących własność Gminy Miasto Gniezno, pozostałych po rozbiórce linii napowietrznej elektroenergetycznej obsługującej stację uzdatniania wody
Miasto Gniezno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00556286
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00556286/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-11-26 09:42
- Lokalizacja
- Gniezno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-57497575-75c7-4125-82ca-cc30c0a88ae4
- Identyfikator
- 7841001591
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty rozbiórkowe
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00556286 z dnia 2025-11-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie i utylizacja słupów energetycznych, stanowiących własność Gminy Miasto Gniezno, pozostałych po rozbiórce linii napowietrznej elektroenergetycznej obsługującej stację uzdatniania wody
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gniezno
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gnieźnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630189018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lecha 6
1.5.2.) Miejscowość: Gniezno
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 61 - 426 04 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ryszard.rewers@gniezno.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gniezno.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-57497575-75c7-4125-82ca-cc30c0a88ae41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usunięcie i utylizacja słupów energetycznych, stanowiących własność Gminy Miasto Gniezno, pozostałych po rozbiórce linii napowietrznej elektroenergetycznej obsługującej stację uzdatniania wody2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57497575-75c7-4125-82ca-cc30c0a88ae4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00556286
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038411/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.30 Usunięcie i utylizacja słupów energetycznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00506464
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WM.271.4.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usunięcie i utylizacja słupów energetycznych, stanowiących własność Gminy Miasto Gniezno, pozostałych po rozbiórce linii napowietrznej elektroenergetycznej obsługującej stację uzdatniania wody Gniezno – Żydowo wraz ze sporządzeniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęło 5 ofert. Zamawiający w dniu14.11.202 5 r. podał kwotę, którą
ma zamiar przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 220 000,00 zł brutto Cena najwyżej ocenionej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na wykonanie zadania.
Wobec powyższego Zamawiający obowiązany jest unieważnić postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty jest wyższa od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć budżetu w celu zabezpieczenia środków finansowych dla realizacji zakresu rzeczowego opisanego w specyfikacji warunków zamówienia.
| 2025-11-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |