Adaptacja pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Żarach.

Powiat Żarski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00557169
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00557169/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-26 12:13
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6e81172-73c5-43e7-b314-81b09ffd06fd
Identyfikator
9281742518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlaneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

JAROSŁAW BUJAKŁaz, PL · lot 0
448 335 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00557169 z dnia 2025-11-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Żarach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żarski

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji, Rozwoju i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970777803

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 479 06 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@powiatzarski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/spzary/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b6e81172-73c5-43e7-b314-81b09ffd06fd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Żarach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6e81172-73c5-43e7-b314-81b09ffd06fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00557169

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00036266/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Adaptacja pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Żarach.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00472173

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZ.272.39.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Adaptacja pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Żarach”
2. Celem realizacji zadania jest kompleksowe przygotowanie nowych, funkcjonalnych pomieszczeń dla Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego. Planowane jest jego przeniesienie z obecnej lokalizacji w budynku głównym Starostwa do nowo zaadaptowanej przestrzeni, co stanowi element szerszych działań mających na celu poprawę warunków pracy oraz optymalizację wykorzystania zasobów lokalowych. Przeniesienie Wydziału umożliwi reorganizację dotychczasowych stanowisk pracy, dzięki czemu możliwe będzie zmniejszenie liczby pracowników przypisanych do jednego pokoju. Taki zabieg wpłynie bezpośrednio na zwiększenie komfortu pracy, poprawę ergonomii oraz efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Umożliwi także lepsze zachowanie zasad poufności, zwłaszcza przy realizacji zadań wymagających indywidualnego podejścia do interesanta lub dokumentacji. W ramach zadania przewiduje się również utworzenie specjalnego pomieszczenia socjalnego przeznaczonego do spożywania posiłków przez pracowników Wydziału.
3. Zabiegom adaptacyjnym zostanie poddany budynek po byłym archiwum Starostwa Powiatowego, dwukondygnacyjny bez podpiwniczenia oraz łącznik jednokondygnacyjny z częściowym podpiwniczeniem. Konstrukcja budynku - ściany murowane z cegły, stropy gęstożebrowe nad piwnicą, WPS. Konstrukcja dachu z WPS na belkach stalowych, żelbetowy, dach płaski kryty papą z ociepleniem. W części dwukondygnacyjnej komunikacja odbywa się klatką schodową żelbetową. Budynek wyposażony jest we wszystkie instalacje pozwalające na użytkowanie jak: wod-kan, kanalizacja deszczowa, elektryczna, telekomunikacyjna, centralnego ogrzewania. Źródłem ciepła dla łącznika i częściowo dla części dwukondygnacyjnej jest kocioł gazowy zamontowany w łączniku w kotłowni, dla pozostałej części dwukondygnacyjnej kocioł gazowy w budynku głównym. Budynki znajdują się w podwórzu, czyli od południowej strony budynku głównego.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
1) Adaptacji pomieszczeń na potrzeby Wydziału Budownictwa i Architektury w zakresie pomieszczeń I piętra, klatki schodowej i dwóch pomieszczeń na parterze przy klatce schodowej.
2) Modernizacja istniejącego pomieszczenia w łączniku na pomieszczenie socjalne dla Referatu Rejestracji Pojazdów i Praw Jazdy wraz z wiatrołapem i schodami zewnętrznymi- wyjście na podwórze od strony hali obsługi klienta.

5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 448335,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 730349,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 448335,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JAR-BUD Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Bujak,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9282038715

7.3.3) Ulica: Łaz 22

7.3.4) Miejscowość: Żary

7.3.5) Kod pocztowy: 68-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 448335,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2025-11-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane