Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku – pieczywo.

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 2 W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00486949
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00486949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-05 14:13
Lokalizacja
Dąbrowa Tarnowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3847f76e-3a6c-4297-b11e-0ad25e0adf20
Identyfikator
8711599225
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskieProdukty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00486949 z dnia 2024-09-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku – pieczywo.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 2 W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851785025

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zazamcze 12

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Tarnowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-200

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 655 92 20

1.5.8.) Numer faksu: 14 655 92 20

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ppnr2@ppnr2.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ppnr2.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3847f76e-3a6c-4297-b11e-0ad25e0adf20

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku – pieczywo.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3847f76e-3a6c-4297-b11e-0ad25e0adf20

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00486949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00086724/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2025 roku – w pakietach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00461324

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 268749,08 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6078,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę artykułów spożywczych na potrzeby Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w 2024 roku – pieczywo, w okresie od 01.09.2024 r. do 31.12.2024 r.
Warunki ogólne:
1.1 Wykonawca zobowiązuje się sukcesywnie dostarczać do siedziby Zamawiającego
(w godzinach porannych – uzgodnionych z Zamawiającym) artykuły spożywcze przedstawione w załączniku 1 do SWZ pn. formularze asortymentowo-cenowe, od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.12.2024 r. (lub od daty zawarcia umowy).
1.2 Zamawiający wymaga, aby:
• Żywność będąca przedmiotem zamówienia odpowiadała warunkom jakościowym zgodnym z obowiązującymi atestami, Polskimi normami, prawem żywnościowym oraz obowiązującymi zasadami GMP/GHP, GAP i systemu HACCP lub Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności zgodnym z ISO 22000:2005.
• Wykonawca udzielił Zamawiającemu gwarancji jakości zdrowotnej i trwałości dostarczanej żywności do daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia określonych na czytelnych etykietach.
• Artykuły spożywcze były składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej.
• Dostarczana żywność była oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności umożliwiającym identyfikacje artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
• Wykonawca zobowiązał się do udostępniania przy dostawie wszystkich niezbędnych informacji w celu dokonania oceny ilościowo-jakościowej odbieranej żywności.
1.3 W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamacje osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność niespełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad, maksymalnie do 2 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia na własny koszt. Wykonawca podpisuje odbiór żywności niespełniającej wymagań.
1.4 Towar będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy, zorganizowanym przez Wykonawcę transportem dostosowanym do rodzaju dostarczanego towaru w odpowiednich opakowaniach zapewniających właściwe zabezpieczenie przewożonych artykułów (spełnienie wymagań GMP/GHP) wraz z jego rozładunkiem do magazynu Zamawiającego mieszczącego się w Przedszkolu nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej; 33-200 Dąbrowa Tarnowska, ul. Zazamcze 12 (do wglądu: dopuszczenie środka transportu do przewozu żywności).
1.5 Realizacja dostaw odbywać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 8:00 następnego dnia po dniu złożenia zamówienia.
Wykonawca musi wykazywać dyspozycyjność w każdym dniu roboczym. Zamawiający nie będzie dostosowywał terminów dostaw do możliwości logistycznych i dystrybucyjnych Wykonawcy.
1.6 Dostawa żywności następować będzie na podstawie zamówień składanych Wykonawcy przez Zamawiającego telefonicznie, mailem lub osobiście. W zamówieniu Zamawiający przekaże rodzaj i ilość zamawianej żywności jaka ma być dostarczona. W szczególnych przypadkach, wynikających z potrzeby Zamawiającego, Wykonawca winien przyjąć doraźne zamówienie w trybie pilnej realizacji.
1.7 Każdorazowa dostawa musi być zgodna pod względem jakościowym i ilościowym
z bieżącym zamówieniem Zamawiającego, potwierdzona i odebrana przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, tj. intendenta lub osobę pisemnie upoważnioną przez Dyrektora Przedszkola Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
1.8 Wykonawca przy każdej dostawie zobowiązany jest do dołączenia dokumentu magazynowego (dowodu dostawy lub dokumentu WZ) z wyszczególnieniem produktów
i ich ilości, cen jednostkowych (upustu) i wartości.
1.9. Realizacja dostaw musi uwzględniać ceny detaliczne z dnia dostawy oraz zaoferowany upust – zgodnie ofertą Wykonawcy. Ceny jednostkowe określone w formularzu asortymentowo-cenowym mogą ulec zwiększeniu max. o 20 % w okresie obowiązywania umowy. Wykonawca może obniżyć ceny w każdym czasie. Niekorzystna zmiana cen przez Wykonawcę może stanowić podstawę do odstąpienia Zamawiającego od dalszej realizacji umowy.
1.10 Rozliczenie finansowe Wykonawcy z Zamawiającym odbywać się będzie na podstawie ilości i rodzaju faktycznie dostarczonych do Zamawiającego produktów spożywczych i ich cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę w dokumencie magazynowym.
1.11 Dopuszcza się możliwość zamówienia towarów / asortymentu nie wykazanego w formularzu asortymentowo-cenowym, przy czym wartość takich towarów nie może przekroczyć 20 % wartości towarów objętych formularzem.
1.12 Faktury będą wystawiane przez Wykonawcę na koniec każdego miesiąca z wyłączeniem grudnia, w którym faktura powinna być wystawiona do dnia 27 grudnia.
1.13 Sposób dostawy oraz dostarczana żywność musi być zgodna z wszystkimi wymaganiami prawa Żywnościowego, w szczególności:
- ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2021),
- ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 630),
- ustawą z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1753),
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymogom, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154),
- właściwymi przepisami unijnymi.
1.14 Wykonawca jest zobowiązany spełniać wszystkie wymagane przez przepisy prawa wymogi dotyczące oznakowania towarów, transportu, załadunku, warunków higienicznych i sanitarnych oraz wymogi wynikające z norm HACCP.
1.15 Podane w opisie przedmiotu ilości zamówienia stanowią szacunkowe zapotrzebowanie, jakie Zamawiający przewiduje zakupić w 1 miesiącu obowiązywania umowy. Z tytułu niezrealizowania ilości przedmiotu zamówienia Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia wobec Zamawiającego. Zamawiający, może dokonać zmiany ilościowej określonej w przedmiocie zamówienia w ramach limitu finansowego np. z powodu niskiej frekwencji dzieci oraz nieprzewidzianych zdarzeń losowych (strajk pracowników, pandemia, itp.) Szczegółowa ilość zamawianych artykułów będzie określana każdorazowo jednostkowymi zamówieniami.
1.16 W przypadku niezgodności ilościowej lub złej jakości dostarczonego towaru Wykonawca zobowiązuje się do uzupełnienia ilości lub wymiany towaru na towar dobrej jakości w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tak aby możliwe było jego użycie zgodnie z zapotrzebowaniem w dniu przez niego zaplanowanym.
1.17 Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu zamówionego towaru u innego dostawcy w przypadku nie wypełnienia obowiązku określonego w pkt. 6.1.3, odmowy dostawy lub nieterminowej dostawy. Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami oraz ewentualnymi kosztami transportu i dostawy. Na powyższą okoliczność zostanie sporządzony protokół reklamacji i przekazany Wykonawcy.
1.18 Nie przewiduje się udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
1.19 Zamawiający informuje, że podane ilości są wartościami maksymalnymi (miesięcznie), które należy wycenić w ofercie cenowej. Zamawiający będzie zamawiał artykuły w miarę potrzeb a gwarantowana ilość artykułów (wielkość zamówienia) to 30% artykułów wymienionych w załącznikach asortymentowo cenowych do poszczególnych części. Pozostałą część zamówienia Zamawiający zrealizuje zgodnie z zapotrzebowaniem.
1.20 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zawieszenia zakupu artykułów żywnościowych w okresie obowiązywania umowy tj. w przypadku zamknięcia szkoły z powodu pandemii COVID-19. O czasie zawieszenia dostaw Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie po otrzymaniu informacji w tym zakresie.
1.21 Zamawiający zastrzega sobie dodatkowo prawo do dokonania zamówienia na produkty nie wykazane w formularzu ofertowym, które będą wykorzystane do sporządzenia posiłków dla dzieci z alergiami pokarmowymi (np: masło bez laktozy, produkty bezglutenowe, napoje sojowe itp.).

2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

Warunki realizacji dostaw w ramach realizacji zamówienia zostały określone w treści SWZ, projektowanych postanowień przyszłej umowy stanowiącej Zał. Nr 2 do SWZ PPU.

4.5.3.) Główny kod CPV: 15810000-9 - Pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

15600000-4 - Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Nie złożono żadnej oferty w postępowaniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2024-09-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy