Budowa kontenerowej stacji transformatorowej SN/nN oraz linii zasilającej średniego i niskiego napięcia wraz z infrastrukturą ładowania.

ZWIĄZEK GMIN "PODKARPACKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00559280
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00559280/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-27 09:45
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0ac9a9b-51d0-499a-9153-54d728eddc8c
Identyfikator
5170283749
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie transformatorów elektrycznychŁadowarki do baterii

Wykonawcy

1 przyznane

ARINEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBorek, PL · lot 0
2 474 658,82 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00559280 z dnia 2025-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kontenerowej stacji transformatorowej SN/nN oraz linii zasilającej średniego i niskiego napięcia wraz z infrastrukturą ładowania.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK GMIN "PODKARPACKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 180411226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Wyzwolenia 6

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-959

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zgpks.rezsow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zgpks.rzeszow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0ac9a9b-51d0-499a-9153-54d728eddc8c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kontenerowej stacji transformatorowej SN/nN oraz linii zasilającej średniego i niskiego napięcia wraz z infrastrukturą ładowania.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0ac9a9b-51d0-499a-9153-54d728eddc8c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00559280

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00089724/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.1.1 Zakup 7 szt. ładowarek typu plug-in do autobusów elektrycznych oraz budowa kontenerowej stacji transformatorowej na terenie zajezdni Operatora.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

nr KPOD.09.05-IW.02-0097/24-00 – przedsięwzięcie pn. „Rozwój zrównoważonej mobilności mieszkańców Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” poprzez usprawnienie transportu publicznego – autobusy elektryczne wraz z urządzeniami ładowania - etap II w ramach Inwestycji: E1.1.2 Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy) Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00356405

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RP.ZG.271.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2414502,21 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: budowa kontenerowej stacji transformatorowej SN/nN oraz linii zasilającej średniego i niskiego napięcia wraz z infrastrukturą ładowania.
W celu zapewnienia możliwości ładowania zakupionych w ramach projektu autobusów elektrycznych, na terenie zajezdni PKS, konieczne jest wybudowanie 7 fabrycznie nowych, jednej marki i typu, stacjonarnych, zasilanych prądem stałym stacji ładowania autobusów elektrycznych typu plug – in, o mocy co najmniej 120 kW każda i łącznie nie przekraczających 900 kW. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecna infrastruktura zasilająca nie ma takich rezerw mocowych, konieczna jest również budowa kontenerowej stacji transformatorowej średniego napięcia.
Inwestycja będzie zlokalizowana na zajezdni autobusowej przy istniejącej obecnie stacji, zasilającej teren zajezdni na działce nr 476/26 obr. 213 w Rzeszowie.
Zadanie będzie zrealizowane w oparciu o zgłoszenie i decyzję o pozwoleniu na budowę wydanym przez Urząd Miasta Rzeszowa w dniu 16.12.2024. Szczegółowy opis zadania zawarty został w projekcie budowlanym, będącym załącznikiem nr 1 do SWZ.
Ładowarki muszą zapewnić ładowanie akumulatorów trakcyjnych w systemie plug-in prądem o mocy w skali od 10 kW do 150 kW.
Zakresem zamówienia obejmuje również wykonanie:
– prac związanych z odtworzeniem nawierzchni placu, na którym zostały zlokalizowane ładowarki oraz stacja TRAFO;
– oświetlenia hybrydowego zasilanego energią wiatrową, słoneczną oraz z sieci 230V z wysięgnikiem dwuramiennym z dwoma oprawami o mocy 50W każda;
– systemu monitoringu wizyjnego wraz z kanalizacją kablową.

2. Zakres całości robót określa Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45317200-4 - Instalowanie transformatorów elektrycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31158100-9 - Ładowarki do baterii

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2474658,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4305000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2474658,82 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Arinea sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9680990666

7.3.3) Ulica: Działkowa

7.3.4) Miejscowość: Borek

7.3.5) Kod pocztowy: 62-872

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2474658,82 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane