Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Puławy

GMINA PUŁAWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00559391
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00559391/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-11-27 10:07
Lokalizacja
Puławy, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2798bd99-6f0c-4e35-bc63-aeb76e95b7e7
Identyfikator
7162801248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwaSerweryUsługi wdrażania oprogramowaniaUsługi w zakresie wsparcia systemuUsługi w zakresie danychPakiety oprogramowania i systemy informatyczneZestawy pakietów oprogramowaniaPakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjneRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00559391 z dnia 2025-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Puławy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PUŁAWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019922

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dęblińska 4

1.5.2.) Miejscowość: Puławy

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pulawy.gmina.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ugpulawy.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2798bd99-6f0c-4e35-bc63-aeb76e95b7e7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Puławy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2798bd99-6f0c-4e35-bc63-aeb76e95b7e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00559391

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045161/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Puławy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027, Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, o numerze FERC.02.02-CS.01.001/23

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00424045

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.271.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie i wdrożenie dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Urzędu Gminy Puławy za pomocą internetowej platformy szkoleniowej zapewniającej wiedzę o cyberzagrożeniach i sposobach ochrony.
Część 1 obejmuje następujący zakres:
1) wykonanie audytu wstępnego określającego poziom cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Puławy
2) opracowanie i wdrożenie dokumentacji SZBI w Urzędzie Gminy Puławy
3) szkolenie dla pracowników Urzędu Gminy Puławy za pomocą platformy szkoleniowej zapewniającej wiedzę o cyberzagrożeniach i sposobach ochrony oraz przeprowadzenie kampanii edukacyjnej z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia. Pozostałe wymagania dotyczące zasad realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy – Załączniku nr 2.1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa

4.5.5.) Wartość części: 96808,94 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup, konfiguracja i utrzymanie urządzeń z zakresu cyberbezpieczeństwa wraz ze szkoleniem dla kadry IT w zakresie zastosowanych środków bezpieczeństwa.
Część 2 obejmuje następujące urządzenia:
1) UTM – zintegrowanego rozwiązania do zarządzania zagrożeniami, umożliwiającego ochronę sieci – 1 szt,
2) serwerów wraz z kontrolerami RAID (nadmiarowa macierz niezależnych dysków), dyskami twardymi do macierzy dyskowej i licencjami – 2 szt,
3) serwera do wykonywania kopii zapasowych – 1 szt.,
4) Email Secure Gateway – 1 szt.
5) menadżer logów – 1 szt.
6) UPS do serwerów – 3 szt.
7) UPS do stacji roboczych – 38 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ – opisie przedmiotu zamówienia. Pozostałe wymagania dotyczące zasad realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy – Załączniku nr 2.2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

72300000-8 - Usługi w zakresie danych

4.5.5.) Wartość części: 484471,54 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup, wdrożenie i utrzymanie rozwiązań ciągłego monitorowania bezpieczeństwa wraz ze szkoleniem dla kadry IT w zakresie zastosowanych środków bezpieczeństwa.
Cześć 3 obejmuje licencje na następujące oprogramowanie:
1) oprogramowanie antywirusowe typu XDR – 45 szt., na okres 36 miesięcy,
2) oprogramowanie do centralnego zarządzania infrastrukturą IT, zasobami, oprogramowaniem, licencjami, użytkownikami i hasłami – 1 szt., bezterminowo.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ
– opisie przedmiotu zamówienia. Pozostałe wymagania dotyczące zasad realizacji przedmiotu zamówienia zostały zawarte w projekcie umowy – Załączniku nr 2.3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48422000-2 - Zestawy pakietów oprogramowania

48600000-4 - Pakiety oprogramowania dla baz danych i operacyjne

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

72300000-8 - Usługi w zakresie danych

4.5.5.) Wartość części: 101402,44 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla części 1 zamówienia w terminie składania ofert wpłynęły cztery oferty. Dwie oferty zostały odrzucone, ponieważ Wykonawcy nie wyrazili pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Zamawiający na podstawie art. 226 ust.1 pkt 12) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp odrzucił oferty. Kolejne dwie oferty złożone w postępowaniu zostały odrzucone ze względu na niezgodność ofert z warunkami zamówienia. Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) z uwzględnieniem art. 223 ust. 2 pkt 3) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp odrzucił oferty.
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie przepisów art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu dla tej części zamówienia oferty podlegały odrzuceniu.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla części 2 zamówienia w terminie składania ofert wpłynęły trzy oferty. Dwie oferty zostały odrzucone, ponieważ Wykonawcy przedstawili przedmiotowe środki dowodowe nie wskazujące, że oferowane produkty spełniają wymogi Zamawiającego. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c) oraz art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp
w zw. z art. 266 ustawy Pzp Zamawiający odrzucił oferty. Kolejna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona ze względu nie złożenia przez Wykonawcę w przewidzianym terminie przedmiotowych środków dowodowych. W związku z powyższym, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit c) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp Zamawiający odrzucił ofertę.
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie przepisów art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu dla tej części zamówienia oferty podlegały odrzuceniu.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla części 3 zamówienia w terminie składania ofert wpłynęły dwie oferty. Jedna z ofert została odrzucone, ponieważ Wykonawca nie złożył w przewidzianym terminie przedmiotowych środków dowodowych. Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit c) ustawy Pzp w zw. z art. 266 ustawy Pzp Zamawiający odrzucił ofertę. Kolejna oferta złożona w postępowaniu została odrzucona ze względu, że Wykonawca przedstawił przedmiotowe środki dowodowe nie wskazujące, że oferowane produkty spełniają wymogi Zamawiającego. W związku z powyższym, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c) oraz art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp
w zw. z art. 266 ustawy Pzp Zamawiający odrzucił ofertę.
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie przepisów art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu dla tej części zamówienia oferty podlegały odrzuceniu.

2025-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy