,,Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, z terenu gminy Kadzidło” realizowanych w ramach projektu partnerskiego: ,,Mazowsze bez smogu”

Gmina Kadzidło

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00561592
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00561592/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-11-27 16:56
Lokalizacja
Kadzidło, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5c84e252-2f7f-4b23-8a95-bc613afbf3b1
Identyfikator
7582157110
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00561592 z dnia 2025-11-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
,,Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, z terenu gminy Kadzidło” realizowanych w ramach projektu partnerskiego: ,,Mazowsze bez smogu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kadzidło

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668195

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Targowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Kadzidło

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-420

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 7618 016

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kadzidlo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kadzidlo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c84e252-2f7f-4b23-8a95-bc613afbf3b1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, z terenu gminy Kadzidło” realizowanych w ramach projektu partnerskiego: ,,Mazowsze bez smogu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c84e252-2f7f-4b23-8a95-bc613afbf3b1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00561592

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00072720/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 ,,Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, z terenu gminy Kadzidło” realizowanych w ramach projektu partnerskiego: ,,Mazowsze bez smogu”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pod nazwą "Mazowsze bez smogu", nr FEMA.02.01-IP.01-01TS/24, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu: II "Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza", Działanie: 2.1: "Efektywność energetyczna", program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00478110

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK.271.8. 2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 292896,42 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 31578 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie audytów energetycznych w szacunkowej ilości do 24 sztuk w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych z terenu gminy Kadzidło, realizowanych w ramach projektu pn.: Mazowsze bez smogu” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza”, Działanie 02(i) „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych”.
2. Przeprowadzone audyty energetyczne wskażą, jakie działania należy wdrożyć, aby poprawić efektywność energetyczną poszczególnych nieruchomości, co umożliwi skierowanie do ich właścicieli adekwatnych instrumentów wsparcia. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wysłał wezwanie do wykonawców odnośnie rażąco niskiej ceny.
Następnie działając zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zamawiający przesłał wezwanie do wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, określonych przez zamawiającego. Wykonawca w wyznaczonym terminie nie złożył podmiotowych środków dowodowych.
Na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający ponowił wezwanie do wykonawcy którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w/w dokumentów. Wykonawca nie złożył podmiotowych środków dowodowych w wyznaczonym terminie.
Wskutek powyższego wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że kolejny oferent miałby mniej niż jeden miesiąc czasu na wykonanie umowy, bowiem w Specyfikacji Warunków Zamówienia termin określono w następujący sposób:
„1 miesiąc od daty zawarcia umowy nie później niż do 16 grudnia 2025 roku”.
Kolejny oferent miałby więc mało czasu na rzetelne wykonanie zamówienia, co powoduje że prowadzenie postępowania i wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13284,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54349,92 PLN

2025-11-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi