„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa - budynek administracyjny przy Pl. Powstańców Śl. 2 w Dąbrowie”

Gmina Dąbrowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00562761
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00562761/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-11-28 10:51
Lokalizacja
Dąbrowa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-30b7cf58-87ea-48de-90c6-0c1f5491625a
Identyfikator
9910458640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneKonstrukcje i ich częściRoboty elewacyjneTynkowanieRoboty malarskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychMontaż instalacji piorunochronnejInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychInne instalacje elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00562761 z dnia 2025-11-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa - budynek administracyjny przy Pl. Powstańców Śl. 2 w Dąbrowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413047

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ks. prof. Józefa Sztonyka 56

1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-120

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: fundusze@gminadabrowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadabrowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminadabrowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa - budynek administracyjny przy Pl. Powstańców Śl. 2 w Dąbrowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30b7cf58-87ea-48de-90c6-0c1f5491625a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00562761

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-11-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00010939/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa - budynek administracyjny przy Pl. Powstańców Śl. 2 w Dąbrowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

11. Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Dąbrowa”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00507188

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.13.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Dąbrowa - budynek administracyjny przy Pl. Powstańców Śl. 2 w Dąbrowie” w systemie „zaprojektuj i wybuduj” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do niniejszej SWZ:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami (w tym audyt energetyczny), zwany dalej „PFU”
2) Zestawienie prac planowanych do realizacji (UWAGA: stanowi ono dokument wyłącznie pomocniczy);
3) załącznik nr 9 – opis przedmiotu zamówienia;
4) projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 8 do SWZ.
3. Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w załącznikach o których mowa w ust. 2. Zestawienie prac planowanych do realizacji ma charakter pomocniczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44212300-2 - Konstrukcje i ich części

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie na realizację zamówienia wpłynęły dwie oferty. Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 830.000,00 zł brutto. Najniższa zaoferowana w ofertach cena wynosiła 1.002.450,00 zł brutto. Weryfikacja możliwości finansowych Zamawiającego wykazała, że nie może on zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do zaoferowanej najniżej ceny.
2025-11-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane