Przystosowanie paw. A-1 do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, AGH w Krakowie. DE-dzp.272-420/24

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00487372
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00487372/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-06 06:49
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-28426137-c958-4f96-a787-bae8445158bb
Identyfikator
6750001923
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższymRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie wentylacjiInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówUsługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00487372 z dnia 2024-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przystosowanie paw. A-1 do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, AGH w Krakowie. DE-dzp.272-420/24

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001577

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Mickiewicza 30

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@agh.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dzp.agh.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.dzp.agh.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przystosowanie paw. A-1 do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, AGH w Krakowie. DE-dzp.272-420/24

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-28426137-c958-4f96-a787-bae8445158bb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487372

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00434887/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.1.3 ST - Przystosowanie pawilonu A-1 do aktualnych przepisów ppoż (zadania inwestycyjnego nr 080-002-0248)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00442836

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DE-dzp.272-420/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie pawilonu A-1 do aktualnych przepisów ppoż. i obejmuje w szczególności:
Etap I
 prace budowlane w obrębie piwnic, parteru oraz I piętra,
 instalacja oddymiania,
 instalacja pożarowa SSP,
 zabezpieczenie p. poż. istniejącej instalacji wentylacji grawitacyjnej oraz
mechanicznej,
 wykonanie przejść p. poż. na istniejących instalacjach sanitarnych,
 oznaczenie wykonanych przejść p. poż. poprzez naklejenie odpowiednich naklejek informacyjnych oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej zabezpieczonych przepustów.
Etap II
- prace budowlane w obrębie pozostałych pięter budynku,
- przystosowanie schodów do obowiązujących przepisów poprzez wprowadzenie pochwytów i balustrad, zgodnych z aktualnymi przepisami,
- Pozostałe prace elektrycznie nie objęte Etapem I, w tym przede wszystkim wykonanie oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego.
Wykonawca winien udzielić pełnej gwarancji na roboty objęte zakresem zamówienia (na całość zamówienia (materiały, urządzenia, wyposażenie, robocizna) na roboty objęte zakresem zamówienia na okres nie krótszy 60 miesięcy (5 lat), za wyjątkiem stolarki okiennej i drzwiowej gdzie okres gwarancji nie może być krótszy niż 120 miesięcy (10 lat) (kryterium oceny ofert), zgodnie z warunkami określonymi w oświadczeniu gwarancyjnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214400-4 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

51700000-9 - Usługi instalowania sprzętu przeciwpożarowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt. 3)
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
Zamawiający przeznaczył na realizacje umowy kwotę w wysokości 3 500 000,00 zł. natomiast cena najkorzystniejszej oferty opiewa na kwotę: 4 394 594,05 zł; Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

2024-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane