KONSERWACJA I NAPRAWA ZABYTKOWYCH WITRAŻY W KOŚCIELE ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W CIĘŻKOWICACH

GMINA CIĘŻKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00487535
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00487535/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-06 08:42
Lokalizacja
Ciężkowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be0a27a3-0b06-4b25-9e83-d9a15a86c0ad
Identyfikator
8731014848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty renowacyjneDzieła sztukiUsługi ochrony eksponatów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00487535 z dnia 2024-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
KONSERWACJA I NAPRAWA ZABYTKOWYCH WITRAŻY W KOŚCIELE ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W CIĘŻKOWICACH

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIĘŻKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661151

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 19

1.5.2.) Miejscowość: Ciężkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-190

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146285840

1.5.8.) Numer faksu: 146285820

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ciezkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugciezkowice

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ciezkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

KONSERWACJA I NAPRAWA ZABYTKOWYCH WITRAŻY W KOŚCIELE ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W CIĘŻKOWICACH

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be0a27a3-0b06-4b25-9e83-d9a15a86c0ad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487535

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00018537/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Konserwacja i naprawa zabytkowych witraży w kościele Św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00428855

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GI.271.49.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Konserwacja i naprawa zabytkowych witraży w kościele św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach”.
2. Zakres zamówienia:
Przedmiotem zamówienia obejmuje prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich oraz robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków tj. przy zespole witraży ornamentalno-figuralnych kościoła parafialnego pw. Św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach . Zakres zamówienia obejmuje prace konserwacyjne przy ośmiu oknach o nr 10, 11, 12, 13, 14, 20, 24, 29 (zgodnie z numeracją zawartą na rys. nr 1 Załącznika nr 1 do SWZ).
W ramach zamówienia zaplanowano wykonanie następujących robót:
1. Wykonanie dokumentacji fotograficznej i rysunkowej.
2. Montaż rusztowań.
3. Demontaż kwater witrażowych tj. wyjęcie id do wewnątrz kościoła z obecnego miejsca i zabezpieczenie otworów okiennych do czasu montażu oszklenia ochronnego płytami OSB.
4. Wstępne czyszczenie witraży na sucho pędzlami szczecinowymi.
5. Oczyszczenie szkieł wodnym roztworem niejonowanego mydła a następnie delikatne usunięcie pozostałości detergentu przez przemycie i płukanie w wodzie.
6. Klejenie pękniętych szkieł klejem utwardzalnym światłem ultrafioletowym lub epoksydową żywicą z ich wyretuszowaniem dla zamaskowania miejsc klejenia.
7. Uzupełnienie warstwy malarskiej na oryginalnych szkłach farbą z naturalnymi pigmentami.
8. Naprawa siatki ołowianej, wyprostowanie wybrzuszeń kwater.
9. Naprawa pękniętych lutów oraz uzupełnienie brakujących fragmentów siatki ołowianej.
10. Kitowanie kwater kitem szklarskim w kolorze zbliżonym do oryginalnego.
11. Witraże z barwnym geometrycznym szkleniem: Wykonanie ram stalowych powtarzających podziały i wymiary obecnych okien z zachowaniem dystansu pomiędzy witrażem a pakietem termoizolacyjnym o szerokości 3 cm. Konstrukcja ramy wewnętrznej mocującej witraż powinna umożliwiać cyrkulację powietrza. W tym celu należy wykonać szczeliny wentylacyjne 20-5mm na dole i u góry każdej ramy. Szerokość profili metalowych zabezpieczających witraże w ramie nośnej wys. 2 cm, szerokość 1 cm (proponuję) na rys. 2-3. Kolor ram czarny mat.
12. Witraże figuralne z postaciami świętych: Wykonanie ram stalowych powtarzających podziały i wymiary obecnych okien z zachowaniem dystansu 3 cm pomiędzy witrażem o szyba ochronną. Konstrukcja ramy wewnętrznej mocującej witraż powinna umożliwiać cyrkulację powietrza. W tym celu należy wykonać szczeliny wentylacyjne 20-5 mm, na dole i u góry każdego ciągu ram. Kolor ram czarny mat.
13. Montaż ram do glifu kamieniarki okiennej przy pomocy śrub osadzonych w kotwie chemicznej poliestrowej. Do wypełnienia szczelin wpuszczających światło pomiędzy ramą a kamieniarką okienną, proponuje się fartuch z blachy ołowianej o grubości 0,5 mm.
14. Końcowe opracowanie glifu kamieniarki okiennej i pakietów zespolonych wykonane od środka zaprawą spoinową a od zewnątrz bezbarwnym neutralnym silikonem w minimalnej szerokości spoiny.
15. Montaż szyb ochronnych oraz witraży po konserwacji. Ramy mocujące witraż przykręcane śrubami w spoinach elementów kamiennych.
16. Wykonanie dokumentacji opisowej i fotograficznej po konserwacji.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do do SWZ – Program prac konserwatorskich, Załącznik nr 2 STWIRB oraz w załączniku nr 3 do SWZ Przedmiar robót.
3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, na okres min 2 lat (24 miesięcy).
4. Zamawiający umożliwia przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca robót, w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty oraz realizacji i rozliczenia przedmiotu umowy. Koszt dokonania wizji lokalnej poniesie wykonawca.
5. W ramach zamówienia należy wykonać prace konserwatorskie i czynności określone w załączniku nr 1 do SWZ Program prac konserwatorskich, decyzji Pozwolenie konserwatorskie nr 11/2024/A na prowadzenie prac konserwatorkich i prac restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków (pismo znak DT-II.5144.10.2024.AKT.5 z dnia 12 lipca 2024r.) oraz prace i czynności pomocnicze i przygotowawcze niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, tj., wykonanie niezbędnej dokumentacji dotyczącej realizowanych prac, itp., a także prace porządkowe terenu w rejonie realizacji prac.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

92311000-4 - Dzieła sztuki

92521220-7 - Usługi ochrony eksponatów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający wyznaczył termin składania i otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego na dzień 09.08.2024 r. Do upływu terminu składania ofert, do godz. 09:00 nie wpłynęły oferty.
Zgodnie z art. 255 pkt 1) ustawy PZP, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Wobec powyższego, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 1) ustawy.
2024-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane