Zakup agregatów prądotwórczych do powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego dla potrzeb ochrony ludności i obrony cywilnej - 3 części.

Powiat Kłobucki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00566682
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00566682/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-01 12:25
Lokalizacja
Kłobuck, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef68955b-34b6-49ed-98be-697de622a13c
Identyfikator
5742056518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórczeGeneratory z silnikami o zapłonie samoczynnym

Wykonawcy

1 przyznane

AKMEL AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWola Mielecka, PL · lot 0
176 013 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00566682 z dnia 2025-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup agregatów prądotwórczych do powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego dla potrzeb ochrony ludności i obrony cywilnej - 3 części.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kłobucki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 152180754

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek im. Jana Pawła II 13

1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@klobuck.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatklobucki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ef68955b-34b6-49ed-98be-697de622a13c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup agregatów prądotwórczych do powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego dla potrzeb ochrony ludności i obrony cywilnej - 3 części.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef68955b-34b6-49ed-98be-697de622a13c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00566682

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00051126/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.10 Zakup agregatów prądotwórczych do powiatowego magazynu zarządzania kryzysowego dla potrzeb ochrony ludności i obrony cywilnej - 3 części.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00489989

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.272.1.30.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1
agregat prądotwórczy 150 kVA – ilość 1 szt.
4.3. Warunki realizacji przedmiotu umowy:
1) dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego tj. dla części 1 do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, ul. 11 Listopada 5C, w części 2
i 3 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku,
ul. Częstochowska 46, w zakresie i ilościach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia,
2) dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieuszkodzony oraz niepochodzący z ekspozycji ani zwrotów konsumenckich i nieobciążony prawami osób trzecich,
3) dostarczany sprzęt musi być wyprodukowany nie wcześniej niż w roku dostawy,
4) dostarczany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta,
5) Wykonawca zapewni takie opakowanie sprzętu jakie jest wymagane, żeby nie dopuścić do jego uszkodzenia lub pogorszenia jego jakości w trakcie transportu do miejsca dostawy,
6) sprzęt będzie oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami,
a w szczególności znakami bezpieczeństwa,
7) Wykonawca wyda Zamawiającemu instrukcje obsługi sprzętu w języku polskim lub – jeśli są one udostępniane przez producenta w formie elektronicznej – przekaże adresy WWW, pod którymi można je pobrać,
8) dostawa musi obejmować wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia
i użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym: przewody zasilające, uchwyty, klucze montażowe, osłony, rękojeści, włączniki bezpieczeństwa, akcesoria podstawowe,
9) w przypadku wyposażenia, które tego wymaga – należy dostarczyć także materiały eksploatacyjne startowe – w ilości pozwalającej na wykonanie prób technologicznych.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis rzeczowo-ilościowy, parametrów technicznych i wymogów użytkowych został opisany
w Załączniku Nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4.5. O ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy Opisu Przedmiotu Zamówienia zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne.
4.6. Długość okresu gwarancji na przedmiot zamówienia określa się na 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru jakościowego. Szczegółowe uregulowania zapisów gwarancyjnych zawarto w § 6 projektu umowy.

Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pozostałe zapisy znajdują się w Rozdziale 4 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

4.5.5.) Wartość części: 133167,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2
agregat prądotwórczy 10 kVA – ilość 10 szt.
4.3. Warunki realizacji przedmiotu umowy:
1) dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego tj. dla części 1 do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, ul. 11 Listopada 5C, w części 2
i 3 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku,
ul. Częstochowska 46, w zakresie i ilościach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia,
2) dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieuszkodzony oraz niepochodzący z ekspozycji ani zwrotów konsumenckich i nieobciążony prawami osób trzecich,
3) dostarczany sprzęt musi być wyprodukowany nie wcześniej niż w roku dostawy,
4) dostarczany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta,
5) Wykonawca zapewni takie opakowanie sprzętu jakie jest wymagane, żeby nie dopuścić do jego uszkodzenia lub pogorszenia jego jakości w trakcie transportu do miejsca dostawy,
6) sprzęt będzie oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami,
a w szczególności znakami bezpieczeństwa,
7) Wykonawca wyda Zamawiającemu instrukcje obsługi sprzętu w języku polskim lub – jeśli są one udostępniane przez producenta w formie elektronicznej – przekaże adresy WWW, pod którymi można je pobrać,
8) dostawa musi obejmować wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia
i użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym: przewody zasilające, uchwyty, klucze montażowe, osłony, rękojeści, włączniki bezpieczeństwa, akcesoria podstawowe,
9) w przypadku wyposażenia, które tego wymaga – należy dostarczyć także materiały eksploatacyjne startowe – w ilości pozwalającej na wykonanie prób technologicznych.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis rzeczowo-ilościowy, parametrów technicznych i wymogów użytkowych został opisany
w Załączniku Nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4.5. O ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy Opisu Przedmiotu Zamówienia zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne.
4.6. Długość okresu gwarancji na przedmiot zamówienia określa się na 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru jakościowego. Szczegółowe uregulowania zapisów gwarancyjnych zawarto w § 6 projektu umowy.

Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pozostałe zapisy znajdują się w Rozdziale 4 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

4.5.5.) Wartość części: 70943,09 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3
agregat prądotwórczy 20 kVA – ilość 10 szt.
4.3. Warunki realizacji przedmiotu umowy:
1) dostawa przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego tj. dla części 1 do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, ul. 11 Listopada 5C, w części 2
i 3 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku,
ul. Częstochowska 46, w zakresie i ilościach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia,
2) dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieuszkodzony oraz niepochodzący z ekspozycji ani zwrotów konsumenckich i nieobciążony prawami osób trzecich,
3) dostarczany sprzęt musi być wyprodukowany nie wcześniej niż w roku dostawy,
4) dostarczany sprzęt musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta,
5) Wykonawca zapewni takie opakowanie sprzętu jakie jest wymagane, żeby nie dopuścić do jego uszkodzenia lub pogorszenia jego jakości w trakcie transportu do miejsca dostawy,
6) sprzęt będzie oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami,
a w szczególności znakami bezpieczeństwa,
7) Wykonawca wyda Zamawiającemu instrukcje obsługi sprzętu w języku polskim lub – jeśli są one udostępniane przez producenta w formie elektronicznej – przekaże adresy WWW, pod którymi można je pobrać,
8) dostawa musi obejmować wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia
i użytkowania sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym: przewody zasilające, uchwyty, klucze montażowe, osłony, rękojeści, włączniki bezpieczeństwa, akcesoria podstawowe,
9) w przypadku wyposażenia, które tego wymaga – należy dostarczyć także materiały eksploatacyjne startowe – w ilości pozwalającej na wykonanie prób technologicznych.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opis rzeczowo-ilościowy, parametrów technicznych i wymogów użytkowych został opisany
w Załączniku Nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4.5. O ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy Opisu Przedmiotu Zamówienia zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne.
4.6. Długość okresu gwarancji na przedmiot zamówienia określa się na 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru jakościowego. Szczegółowe uregulowania zapisów gwarancyjnych zawarto w § 6 projektu umowy.

Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pozostałe zapisy znajdują się w Rozdziale 4 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

4.5.5.) Wartość części: 139872,36 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 176013,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 176013,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 176013,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKMEL Agregaty Prądotwórcze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 180623394

7.3.4) Miejscowość: Wola Mielecka 369c

7.3.5) Kod pocztowy: 39-300

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 176013,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 30.10.2025 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 45 000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu złożono 2 oferty niepodlegające odrzuceniu tj. Wykonawcy: AKMEL Agregaty Prądotwórcze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Wola Mielecka 369c, 39-300 Mielec z ceną brutto: 159 900,00 zł i SUMERA MOTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, ul. Przemysłowa 50, 34-120 Andrychów z ceną brutto: 141 450,00 zł.
W związku z powyższym cena oferty z najniższą ceną złożoną w postępowaniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Weryfikacja możliwości finansowych Powiatu wykazała, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 30.10.2025 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 40 000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu złożono 2 oferty niepodlegające odrzuceniu tj. Wykonawcy: AKMEL Agregaty Prądotwórcze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Wola Mielecka 369c, 39-300 Mielec z ceną brutto: 405 900,00 zł i SUMERA MOTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, ul. Przemysłowa 50, 34-120 Andrychów z ceną brutto: 218 940,00 zł. W związku z powyższym cena oferty z najniższą ceną złożoną w postępowaniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Weryfikacja możliwości finansowych Powiatu wykazała, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość. Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

2025-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy