Remont nawierzchni dróg gminnych w Gminie Gierałtowice – etap 2

GMINA GIERAŁTOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00566700
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00566700/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-01 12:27
Lokalizacja
Gierałtowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f64b5a32-26d5-4c6b-bff7-1748253fbceb
Identyfikator
9691606909
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF GAJDZIKGierałtowice, PL · lot 0
183 594,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00566700 z dnia 2025-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni dróg gminnych w Gminie Gierałtowice – etap 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GIERAŁTOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257848

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Księdza Roboty 48

1.5.2.) Miejscowość: Gierałtowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-186

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 30 11 340, 32 30 11 350

1.5.8.) Numer faksu: 32 30 11 341

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gieraltowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gieraltowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont nawierzchni dróg gminnych w Gminie Gierałtowice – etap 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f64b5a32-26d5-4c6b-bff7-1748253fbceb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00566700

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00028338/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Remont nawierzchni dróg gminnych w Gminie Gierałtowice - etap 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00480902

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/18/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 237392,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie: „Remontu nawierzchni dróg gminnych w Gminie Gierałtowice” –etap 2 obejmującego wykonanie remontu następujących odcinków dróg:
a Remont nawierzchni ul Borowej w Paniówkach – droga boczna nr 3 odcinek o długości 230 mb - obejmujący swoim zakresem wykonanie korytowania, podbudowy z kruszywa łamanego (warstwa dolna gr 20 cm, warstwa górna gr. 10 cm) wykonanie nawierzchni z destruktu asfaltowego gr 5 cm oraz wykonanie niezbędnych robót towarzyszących,
b Remont nawierzchni ul Borowej w Paniówkach – droga boczna nr 1 odcinek o długości 116 mb - obejmujący swoim zakresem wykonanie korytowania, podbudowy z kruszywa łamanego (warstwa dolna gr 20 cm, warstwa górna gr. 10 cm) wykonanie nawierzchni z destruktu asfaltowego gr 5 cm oraz wykonanie niezbędnych robót towarzyszących,
c Remont odcinka ul. Pośredniej w Paniówkach – pow. 70 m2 - obejmujący swoim zakresem wykonanie korytowania, podbudowy z kruszywa łamanego (warstwa dolna gr 20 cm, warstwa górna gr. 10 cm) wykonanie nawierzchni z destruktu asfaltowego gr 5 cm oraz wykonanie niezbędnych robót towarzyszących.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załączona uproszczona dokumentacja projektowa (opis i plan sytuacyjny, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót) stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.
3. Zamawiający nie dokonał podziału na części ze względu na to, że rozdrobnienie zadania na małe części nie jest wskazane ze względów technologicznych oraz organizacyjnych wykonawcy i zamawiającego. Ponadto ewentualny podział zamówienia na części groziłby generowaniem nadmiernych trudności technicznych i organizacyjnych np. związanych z potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Koordynacja prac różnych wykonawców znacznie utrudniałaby wykonanie zadania. Zamawiający działając racjonalnie i gospodarnie poprzez uzyskanie najlepszych efektów z poniesionych nakładów, nie może dopuścić do maksymalnie możliwego rozdrobnienia zamówienia. Dodatkowo podział na części będzie generował dla Zamawiającego większe koszty realizacji zadania. W obecnym zakresie zamówienie jest możliwe do realizacji dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, więc brak podziału zadania na części w żaden sposób nie prowadzi do ograniczenia konkurencji w postępowaniu.
4. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy obejmują następujące rodzaje czynności:
1) Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonywujących czynności związane z realizacją robót drogowych.
5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projekcie umowy (Załącznik nr 6 do SWZ ) oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym ( Załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 183594,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 217837,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 183594,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GEOINVEST Krzysztof Gajdzik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 969-046-40-57

7.3.3) Ulica: Ks. Roboty 50

7.3.4) Miejscowość: Gierałtowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-186

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 183594,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-11-21 do 2025-12-05

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane