Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Zbuczyn”

Gmina Zbuczyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00567126
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00567126/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-01 13:36
Lokalizacja
Zbuczyn, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8db5b2a7-3632-4b69-b359-645ecafad36f
Identyfikator
8212392687
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00567126 z dnia 2025-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Zbuczyn”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zbuczyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582670

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Zbuczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-106

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@zbuczyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zbuczyn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8db5b2a7-3632-4b69-b359-645ecafad36f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż agregatu prądotwórczego w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Zbuczyn”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8db5b2a7-3632-4b69-b359-645ecafad36f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00567126

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00053407/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Dostawa o montaż agregatu prądotwórczego w ramach projektu pn.: "Cyberbezpieczna Gmina Zbuczyn"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczny samorząd” Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021 – 2027 (FERC).

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00503927

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.48.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 151491,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup, dostawę i montaż agregatu prądotwórczego w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczna Gmina Zbuczyn”. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje zewnętrzną instalację elektryczną nN-0,4kV, montaż szafy SZR, instalację niezbędną do uruchomienia agregatu, uruchomienie agregatu, przeszkolenie wybranych pracowników, sporządzenie dokumentacji powykonawczej, obsługę geodezyjną.
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę / dokonanie zgłoszenia robót budowlanych zgodnie z wymogami Prawa budowlanego. Po wykonaniu przedmiotu zamówienia po stronie Wykonawcy pozostaje uzyskanie wszelkich niezbędnych odbiorów i pozwoleń od dystrybutora energii elektrycznej pozwalających na pracę agregatu w systemie automatycznym oraz sporządzenie i uzgodnienie instrukcji ruchu i eksploatacji z zakładem energetycznym.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany został w załączniku nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia i załączniku nr 6 do SWZ - Przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 p.z.p., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach ww. postępowania wpłynęło 3 oferyt. Najkorzystniejszą złożyła Gminna Spółka Komunalna z siedzibą Zbuczynie sp. z.o.o. na kwotę 207 870,00 zł. Cena oferty jest wyższa od kwoty jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 186 334,85 zł. Zamawiający po przeanalizowaniu możliwości finansowych stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny lub kosztu kolejnej najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający zdecydował o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 p.z.p., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2025-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane