Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych

GMINA BRZESZCZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00567402
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00567402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-01 14:14
Lokalizacja
Brzeszcze, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-98c3e215-ba5a-4e8a-9e18-f14406a65258
Identyfikator
5492197470
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia do basenów kąpielowychSprzęt dla osób niepełnosprawnychStojaki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00567402 z dnia 2025-12-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4

1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-98c3e215-ba5a-4e8a-9e18-f14406a65258

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury Basenu „Pod Platanem” w Brzeszczach wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98c3e215-ba5a-4e8a-9e18-f14406a65258

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00567402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00060735/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Wymiana zużytego wypłycenia toru basenowego, zakup i montaż platformy przyschodowej, podnośników basenowych, schodołazu krzesełkowego, trzech stojaków rowerowych - Basen Pod Platanem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00459111

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.32.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 370000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest częściowa modernizacja ogólnodostępnego obiektu Basenu pod Platanem w Brzeszczach, mająca na celu poprawę komfortu i dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z ograniczeniami ruchowymi. W ramach zadania zostanie wykonana wymiana wypłycenia toru basenowego, montaż platformy przyschodowej, podnośników basenowych oraz zakup schodołazu krzesełkowego. Dodatkowo montaż stojaków na rowery oraz tablicy informacyjnej. Celem tych działań jest kontynuacja tworzenia nowoczesnego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla osób z różnymi potrzebami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa, SWZ wraz z załącznikami, oferta Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43324100-1 - Urządzenia do basenów kąpielowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

39151100-6 - Stojaki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 15.10.2025 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia w wysokości 455 000,00 zł brutto.
W ww. postępowaniu złożono 2 oferty:
 Oferta nr 1 TOPATOTERA Sp. z o.o., cena brutto oferty: 802 010,00 zł.
 Oferta nr 2 „Firma Mazur” Sp. z o.o. Sp. k, cena brutto oferty: 455 000,00 zł.
W dniu 17.10.2025 roku Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej tj. oferty „Firmy Mazur” Sp. z o.o. Sp. k, ul. Szyby Rycerskie 1, 41-909 Bytom na kwotę brutto 455 000,00 zł. Wybrany Wykonawca 28.10.2025r. otrzymał wezwanie do stawienia się w siedzibie Zamawiającego w dniu 04.11.20256 o godzinie 12:00 celem podpisania umowy na realizację przedmiotu zamówienia. Żaden umocowany przedstawiciel „Firmy Mazur” Sp. z o.o. Sp. k nie stawił się w wyznaczonym terminie. Ponadto ww. Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy (zgodnie z wymogami zawartymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia). W związku z powyższym Zamawiający uznaję, że wykonawca uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców tj. oferty TOPATOTERA Sp. z o.o.. W świetle powyższego zauważyć należy, że oferta z najniższą ceną przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2025-12-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy