Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

GMINA BOREK WIELKOPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00568231
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00568231/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-02 07:33
Lokalizacja
Borek Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb04b52c-7e5d-4fcb-a259-5421b2c9be31
Identyfikator
6961750366
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

GeneratoryJednostki prądotwórcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00568231 z dnia 2025-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BOREK WIELKOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050675

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Borek Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-810

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 655716120

1.5.8.) Numer faksu: 655715893

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@borekwlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.borekwlkp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/borek_wlkp

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb04b52c-7e5d-4fcb-a259-5421b2c9be31

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00568231

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009029/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 „Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00531812

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPE.271.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 146341,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.

2. Część I dotyczy dostawy oraz uruchomienia dwóch agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 35 kW w celu zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w razie wystąpienia przerw przy następujących obiektach:
1) siedziba Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp., Rynek 1, 63-810 Borek Wlkp.
2) siedziba Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie, Zimnowoda 7, 63-810 Borek Wlkp.

3. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia na własny koszt i ryzyko przedmiotu zamówienia, a także do jego rozładowania oraz uruchomienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
4. Dostarczony przedmiot zamówienia:
1) jest fabrycznie nowy,
2) jest nieużywany,
3) jest kompletny, w całości, gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem,
4) jest wolny od wad fizycznych i prawnych (nie mają do niego prawa osoby trzecie, nie jest przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia),
5) nie jest prototypem,
6) nie został wyprodukowany przed 2025 r.
5. Wykonawca do zakupionego sprzętu dołączy: karty gwarancyjne agregatów prądotwórczych, instrukcję obsługi, DTR, dokumentację techniczną w języku polskim, certyfikaty zgodności i deklarację CE, dokument potwierdzający rok produkcji i inne niezbędne dokumenty.
6. Wyżej wymienione dokumenty powinny być w języku polskim, jeżeli sporządzone są w innym języku na Wykonawcy spoczywa ich przetłumaczenie.
7. Wykonawca oświadcza, iż jest wyłącznym właścicielem przedmiotu zamówienia.
8. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia stanowią załącznik nr 1a do niniejszej SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31120000-3 - Generatory

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 65040,64 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zwanego dalej zamówieniem lub przedmiotem zamówienia.
2. Część II dotyczy dostawy oraz uruchomienia jednego agregatu prądotwórczego o mocy znamionowej 100 kW w celu zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w razie wystąpienia przerw przy następującym obiekcie: Borecki Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Karolew 8, 63-810 Borek Wlkp.

3. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia na własny koszt i ryzyko przedmiotu zamówienia, a także do jego rozładowania oraz uruchomienia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
4. Dostarczony przedmiot zamówienia:
1) jest fabrycznie nowy,
2) jest nieużywany,
3) jest kompletny, w całości, gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem,
4) jest wolny od wad fizycznych i prawnych (nie mają do niego prawa osoby trzecie, nie jest przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia),
5) nie jest prototypem,
6) nie został wyprodukowany przed 2025 r.
5. Wykonawca do zakupionego sprzętu dołączy: karty gwarancyjne agregatów prądotwórczych, instrukcję obsługi, DTR, dokumentację techniczną w języku polskim, certyfikaty zgodności i deklarację CE, dokument potwierdzający rok produkcji i inne niezbędne dokumenty.
6. Wyżej wymienione dokumenty powinny być w języku polskim, jeżeli sporządzone są w innym języku na Wykonawcy spoczywa ich przetłumaczenie.
7. Wykonawca oświadcza, iż jest wyłącznym właścicielem przedmiotu zamówienia.
8. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia stanowią załącznik nr 1a do niniejszej SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31120000-3 - Generatory

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 201720,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 201720,00 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 128166,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 128166,00 PLN

2025-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy