Poprawa cyberbezpieczeństwa w gminie Drawsko Pomorskie i jednostkach podległych

Gmina Drawsko Pomorskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00568463
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00568463/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-02 08:40
Lokalizacja
Drawsko Pomorskie, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12d538c5-dfde-45b9-bacd-1618655c0887
Identyfikator
6740006008
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputerowePakiety oprogramowania i systemy informatyczneSerwery komputeroweUrządzenia sieciowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00568463 z dnia 2025-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Poprawa cyberbezpieczeństwa w gminie Drawsko Pomorskie i jednostkach podległych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Drawsko Pomorskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920742

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. W. Sikorskiego 41

1.5.2.) Miejscowość: Drawsko Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-500

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drawsko@drawsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drawsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12d538c5-dfde-45b9-bacd-1618655c0887

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa cyberbezpieczeństwa w gminie Drawsko Pomorskie i jednostkach podległych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12d538c5-dfde-45b9-bacd-1618655c0887

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00568463

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt "Poprawa cyberbezpieczeństwa w gminie Drawsko Pomorskie i jednostkach podległych" realizowany jest w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00478974

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.10.2025.PW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa:
1. Windows Server Standard 2025 16 core – 3 szt. (Poz. Nr 1 w zał. nr 8 do SWZ),
2. Minikomputer do pracy ciągłej – 10 szt. (Poz. Nr 2 w zał. nr 8 do SWZ),
3. Switch – 4 szt. (Poz. Nr 3 w zał. nr 8 do SWZ),
4. Serwer – 2 szt. (Poz. Nr 4 w zał. nr 8 do SWZ),
5. UTM z licencją i serwisem na 5 lat – 1 szt. (Poz. Nr 5 w zał. nr 8 do SWZ),
6. Switch – 1 szt. (Poz. Nr 6 w zał. nr 8 do SWZ).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 8 do SWZ, a także w projekcie umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
Sprzęt komputerowy będący przedmiotem dostawy winien być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz musi pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego. Nie mogą być uznane produkty, które podlegały procedurze odnowienia (tzw. „refurbished“), nawet jeśli procedura odnowienia
przeprowadzona została przez producenta, nieuszkodzony, nieobciążony prawami osób trzecich.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48822000-6 - Serwery komputerowe

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Do upływu terminu składania ofert w postępowaniu wpłynęła jedna oferta, niepodlegająca odrzuceniu, złożona przez:
JT-SYSTEMS Sp. z o.o., ul. Władysława Łokietka 27, 70-255 Szczecin,
która zgodnie z dokonanymi czynnościami badania i oceny w dniu 07.11.2025r. została wybrana jako najkorzystniejsza.
Pismem z dnia 21.11.2025 r. Zamawiający wezwał Wykonawcę do podpisania umowy w terminie 3 dni od doręczenia wezwania.
W odpowiedzi na wezwanie Wykonawca, pismem z dnia 23.11.2025 r., złożył oświadczenie o odmowie zawarcia umowy, wskazując na brak możliwości realizacji zamówienia w terminie wynikającym z oferty.
Wobec powyższego Zamawiający uznał, że Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy, co skutkuje koniecznością unieważnienia postępowania z mocy art. 255 pkt 7 ustawy Pzp.
2025-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy