„Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Debicha"

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00568599
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00568599/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-02 09:07
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88b37a4c-faca-4b6e-b172-9bb69a26f14e
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW 'ERBEDIM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
1 018 357,33 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00568599 z dnia 2025-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Debicha"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja nawierzchni ulic na terenie miasta Łodzi – ul. Debicha"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88b37a4c-faca-4b6e-b172-9bb69a26f14e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00568599

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie proponowanego trybu:
Podstawa prawna - Tryb zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ) - w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości;

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.121.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja nawierzchni ulicy Debicha zlokalizowanej na terenie Miasta Łodzi.
Frezowanie nawierzchni, wykonanie nowych warstw bitumicznych, remont chodnika, miejsc postojowych, oraz infrastruktury towarzyszącej, wykonanie nasadzeń., aktualizacja projektu i przywrócenie Stałej Organizacji Ruchu
- z wymianą wszystkich elementów na nowe. W zakresie jak w załączonych formularzach cenowych, zgodnie z Specyfikacjami Technicznymi Wykonania
i Odbioru Robót Budowlanych, na podstawie zawartej umowy (wzór umowy).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji (Opis przedmiotu zamówienia), w STWiORB oraz
w Załączniku nr 5 do Zaproszenia do negocjacji (Wzór umowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712202407

7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3,

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

prace rozbiórkowe, roboty brukarskie, zieleni

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1018357,33 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-15

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie proponowanego trybu:
Podstawa prawna - Tryb zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ) - w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości; Podstawa faktyczna - przedmiotem zamówienia jest powtórzenie tego samego rodzaju robót, które były przedmiotem zamówienia podstawowego „Modernizacja nawierzchni ulic na terenie Miasta Łodzi w podziale na 3 części – Część III - zadanie 1 – Modernizacja nawierzchni ul. Maratońska wewnętrzna na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Popiełuszki, zadanie 2 – Modernizacja nawierzchni ul. Zelwerowicza na odcinku od ul. Kopcińskiego do ul. Edukacyjnej , zadanie 3 – Modernizacja nawierzchni ul. Szpitalna na odcinku od ul. Józefa od Al. Piłsudskiego i ul. Kazimierza na odcinku od ul. Niciarnianej do ul. Szpitalnej. nr sprawy DOM-WZP-II.271.19.2024 Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego. Zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu nr 434229-2024 z dnia 19/07/2024r. oraz zostanie udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego umowa CUW-WE.263.1.24.2024 z dnia 04.10.2024.r. W zamówieniu podstawowym przewidziano możliwość powtórzenia do 100 % wartości zamówienia podstawowego do kwoty 11 176 886,00 zł netto.
Dotychczas uzupełniono umowę podstawową o kwotę 3 040 560,06 zł netto.
Uzasadnienie funkcjonalno-użytkowe: zamówienie realizowane będzie na Terenie Miasta Łodzi na obszarze funkcjonalnie powiązanym z zamówieniem podstawowym ul.Zelwerowicza. Ulica Debicha jest ważnym elementem łączącym ze sobą osiedle akademickie , park 3 Maja i ulicę Narutowicza. Celem zamówienia jest poprawa funkcjonalności części lokalnego układu komunikacyjnego miasta poprzez zapewnienie odpowiedniego standardu dojazdu do głównych ciągów komunikacyjnych miasta Łodzi.
Ostateczne warunki, na jakich zostanie udzielone zamówienie w szczególności: termin realizacji, zakres i wielkość przedmiotu zamówienia, zostaną sprecyzowane w treści umowy, której treść zostanie ustalona w wyniku negocjacji między Zamawiającym i Wykonawcą.
Zamówienie będzie realizowane w przypadku korzystnego dla zamawiającego rozstrzygnięcia negocjacji lub pozyskania dodatkowych środków finansowych.
2025-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane