„Świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych pochodzących z terenu Miasta Gorzów Wielkopolski”

INNEKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00569648
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00569648/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-02 11:52
Lokalizacja
Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7431821f-8336-46f6-b5c3-5921e9888323
Identyfikator
5990206400
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi gospodarki odpadamiUsługi transportu odpadówPojemniki i kosze na odpady i śmieci

Wykonawcy

1 przyznane

"INNEKO MTO" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGorzów Wielkopolski, PL · lot 0
4 118 032,06 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00569648 z dnia 2025-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych pochodzących z terenu Miasta Gorzów Wielkopolski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INNEKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210523652

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Teatralna 49

1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@inneko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://inneko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka odpadami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych pochodzących z terenu Miasta Gorzów Wielkopolski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7431821f-8336-46f6-b5c3-5921e9888323

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00569648

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00509714

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art.4 i art.5 ust.1 pkt1, osobie prawnej,jeżeli spełnione są łącznie określone w ustawie warunki.Inneko Sp. z o.o. sprawuje nad Inneko MTO Sp.z o.o. kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej. Ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit.a. W Inneko MTO Sp.z o.o. nie ma udziału kapitału prywatnego.W związku realizacją procesu "Wydzielenie zakładu przez zakład”dla Inneko MTO Sp.z o.o.-zlecone zostaną zadania odbioru i transportu odpadów z terenu Miasta Gorzów.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.26.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gorzów Wlkp.
Zamówienie realizowane będzie z terenu Gorzowa Wlkp. zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik do zaproszenia, do negocjacji.
Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje:
1) odbieranie odpadów komunalnych:
a) od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gorzowa Wielkopolskiego pozostających w systemie odbierania odpadów komunalnych, cyklicznie w systemie u źródła, z pojemników/kontenerów lub worków, z podziałem na następujące frakcje:
• niesegregowane (zmieszane) odpady, powstające po wydzieleniu frakcji podlegających selektywnej zbiórce (w dalszej części zwanymi również: „niesegregowane (zmieszane) odpady” lub „odpady zmieszane”),
• papier,
• szkło,
• tworzywa sztuczne, metale i opakowania z tych materiałów, opakowania wielomateriałowe,
• bioodpady,
b) od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gorzowa Wielkopolskiego pozostających w systemie odbierania odpadów komunalnych, cyklicznie w systemie u źródła, bez konieczności deponowania odpadów w pojemnikach / kontenerach lub workach, z podziałem na następujące frakcje:
• odpady wielkogabarytowe,
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
• zużyte opony
c) z PSZOK-ów zlokalizowanych na terenie Gorzowa Wielkopolskiego,
d) z aptek i punktów aptecznych – przeterminowane leki,
e) w ramach odbiorów dodatkowych,
f) w ramach odbiorów interwencyjnych,
2) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 (zwanych dalej łącznie ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca (lub miejsc) zbierania (zagospodarowania) odpadów komunalnych, zapewnionego / wskazanego przez Zamawiającego,
3) zapewnienie właścicielom nieruchomości pojemników / kontenerów przeznaczonych do gromadzenia odpadów wskazanych powyżej w pkt 1) lit a) i dbałość o ich należyty stan techniczny, porządkowy oraz sanitarny, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w pojemnikach / kontenerach,
4) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do gromadzenia odpadów wskazanych powyżej w pkt 1) lit a), w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach,
5) zapewnienie w wyznaczonych punktach pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów wskazanych powyżej w pkt 1) lit c) i dbałość o ich należyty stan techniczny, porządkowy oraz sanitarny.
Termin realizacji zamówienia podstawowego do 7 tygodni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INNEKO MTO SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 542697872

7.3.3) Ulica: PODMIEJSKA 20

7.3.4) Miejscowość: GORZÓW WLKP.

7.3.5) Kod pocztowy: 66-400

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4118032,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 77 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wynagrodzenie zakresu podstawowego wynosi 2672 762,62
Wynagrodzenie zakresu podstawowego i opcjonalnego wynosi 4118032,06 (w. zakresu podstawowego + 55% opcji)
Termin realizacji zamówienia podstawowego 7 tygodni tj.49 dni, plus opcja maksymalnie 11 tygodni tj. 77 dni
Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do odbioru i transportu odpadów komunalnych:
1) przez okres dodatkowych 4 tygodni, względem podstawowego okresu świadczenia usług .Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia usług do łącznie 11 tygodni (7 tygodni okresu podstawowego + 4 tygodnie okresu objętego prawem opcji), i/lub

2) w większej ilości niż przewidziana w Rozdziale IV ust. 4 OPZ, jednakże niepowodującej wzrostu wysokości wynagrodzenia Wykonawcy o więcej niż 55% względem pierwotnie ustalonej wysokości wynagrodzenia Wykonawcy
Zamawiający jest uprawniony do jednostronnego skorzystania osobno lub łącznie, w całości lub w części, z każdej z opcji, o których mowa powyżej.
2025-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi